Memoriał Klempela: Po drugim dniu w grupie B prowadzą Wybrzeże, Azoty i Dinamo

Po dwóch dniach rywalizacji w grupie B Memoriału im. Jerzego Klempela, z trzema zwycięstwami prowadzą Wybrzeże Gdańsk, Azoty Puławy i Dinamo Połtawa. W meczu Wybrzeża i Dinama padł walkower!

Michał Gałęzewski

W pierwszym meczu grupy B Dinamo Połtawa pokonało Chrobrego Głogów 22:17. W zespole z Głogowa po dwie bramki zdobyli Dominik Płócienniczak, Mariusz Gujski, Michał Wysokiński, Grzegorz Czekałowski i Krystian Kuta. Do połowy spotkania był remis 10:10, jednak w drugiej części gry lepiej przygotowani fizycznie Ukraińcy odskoczyli.

Dinamo Połtawa - Chrobry Głogów 22:17 (10:10)

Tym razem pierwszoligowe Wybrzeże Gdańsk przegrało z Azotami Puławy 16:20. Gdańszczanie w pierwszej połowie zdobyli zaledwie sześć bramek, w drugiej części gry utrzymywała się kilkubramkowa przewaga puławian. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny - pięć zdobył Piotr Masłowski. Jedno trafienie mniej zaliczył Dmitrij Afanasjew, a po trzy razy bramkarzy Wybrzeża pokonali Przemysław Krajewski i Krzysztof Łyżwa.

Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 16:20 (6:9)

W duzej mierze dzięki znakomitej grze Vojtecha Petrovskyego, który zdobył aż dziesięć bramek, HCB OKD Karvina walczyła do końca z Czuwajem Przemyśl. Ostatecznie jednak zespół z Czech przegrał z beniaminkiem PGNiG Superligi 23:24.

HCB OKD Karvina - Czuwaj Przemyśl 23:24 (14:14)

Mecz Wybrzeża Gdańsk z Dinamem Połtawa zakończył się walkowerem dla gdańszczan. - Przy stanie 4:2 zawodnicy z Połtawy stwierdzili, że są pokrzywdzeni i zeszli z boiska - wytłumaczył Damian Wleklak. Dwie bramki dla Wybrzeża zdobył Krzysztof Mogielnicki, a po jednej dołożyli Andrzej Rakowski i Jacek Sulej. Dwie bramki dla zespołu z Połtawy zdobył Oleksandr Tiukin.

Wybrzeże Gdańsk - Dinamo Połtawa 10:0 (walkower)

Chrobry Głogów pokonał Czuwaj Przemyśl 22:17, dzięki skutecznej grze w drugiej połowie spotkania. Do 23. minuty na tablicy wyników widniał rezultat 11:11, ale w dużej mierze dzięki bramkom Tomasza Mochockiego i Michała Wysokińskiego, głogowianie odnieśli zwycięstwo.

Chrobry Głogów - Czuwaj Przemyśl 20:17 (10:10)

Chrobry: Stachera, Zapora - Kuta 4 (2 min), Mochocki 4, Wysokiński 3, Jankowski, Ścigała 2, Gujski 2, Płaczek 2 oraz Świtała, Łucak, Czekałowski.

Czuwaj: Sar, Jarosz - D.Kubisztal 4, Kroczek 3, Olichferchuk 3, Hantak 2, Kostka 1, Papaj 1, Sliwka 1, Stołowski 1, M.Kubisztal 1 oraz Basiak, Misiewicz.

Przebieg meczu:

I połowa: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:8, 9:9, 10:9, 10:10.

II połowa: 11:10, 11:11, 12:11, 13:11, 13:12, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 18:14, 19:14, 20:14, 20:15, 20:16, 20:17.

Azoty Puławy nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem czeskiego HCB OKD Karvina. Zawodnicy grający w PGNiG Superlidze już w 18. minucie prowadzili 8:1 i do końca nie zwolnili tempa.

Azoty Puławy - HCB OKD Karvina 20:6 (9:2)

Azoty: Sokołowski, Stęczniewski - Ćwikliński 4, Zinchuk 4, Masłowski 3 (4 min), Krajewski 3, Afanasjew 2 (2 min), Kus 2, Tylutki 1, Łyżwa 1 oraz Bałwas, Kowalik, Kula, Szyba, Przybylski, Grzelak (2 min), Grzybowski, Jankowski.

HCB OKD: Pusko, Schams - Petrovsky 2, Dudek 2 (6 min - cz. k.), Chudoba 1, Hardt 1 oraz Meca, Krahulec, Użek, Mlotek, Gelnar (4 min).

I połowa: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 8:2, 9:2.

II połowa: 10:2, 10:3, 11:3, 11:4, 12:4, 12:5, 13:5, 14:5, 15:5, 16:5, 16:6, 17:6, 18:6, 19:6, 20:6.