Miedziowe pokazały klasę - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - HC Lipsk

Zagłębie w ostatnim meczu pierwszego dnia Memoriału im. Henryka Kruglińskiego okazało się lepsze od reprezentanta Bundesligi HC Lipsk.

Łukasz Lemanik

Lubinianki rozpoczęły mecz z chęcią zrehabilitowania się za wysoką przegraną w pierwszym meczu z SPR-em Lublin. Po dwóch trafieniach Kingi Byzdry było 2:0, jednak chwilę później mieliśmy remis, a w 10. minucie niemiecki zespół wyszedł na prowadzenie 3:2. Na tym się skończyło, bo chwilę później miedziowe wygrywały 4:3, a z biegiem czasu przewaga podopiecznych Bożeny Karkut jeszcze rosła. Prym na parkiecie wiodła Kinga Byzdra, która do przerwy zdobyła aż 8 bramek! Między słupkami dobrze spisywały się także bramkarki Zagłębia - Monika Maliczkiewicz i Natasza Tsvirko. Pierwsza połowa obfitująca w twardą grę w obronie i rzuty karne zakończyła się prowadzeniem Zagłębia 15:11.

W drugiej części spotkania lubinianki utrzymywały przewagę z pierwszej połowy. I choć w 43. minucie zrobiło się tylko 19:17, później podopieczne Bożeny Karkut znów odskoczyły rywalkom. W 45. minucie było 21:17 i trener Lipska poprosił o czas. Nie pomogło to zespołowy z Niemiec, gdyż już do końca miedziowe "trzymały" wynik, zdobywając pierwsze punkty na Memoriale.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - HC Lipsk 28:20 (15:11)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz - Byzdra 10, Bader 5, Brenkus, Tracz 1, Jochymek 7, Paluch, Pałgan 3, Benga 1, Jelić 1, Robótka.

Lipsk: Ploger, Roth - Kudłacz 10, Hubinger 1, Schulze, Augsburg 1, Muller 1, Bont 3, Lang 2, Windisch, Reiche 2, Ramer, Visser, Mazzucco, Urbicht.