Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W piątek startuje Memoriał im. Leona Walleranda w Gdańsku

W dniach 24-25 sierpnia w Hali AWFiS w Gdańsku rozegrany zostanie Memoriał im. Leona Walleranda. Zmierzą się w nim zespoły MMTS-u Kwidzyn, Chrobrego Głogów, KPR-u Legionowo i Wybrzeża Gdańsk.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Będzie to I edycja Memoriału im. Leona Walleranda, jednak działacze z Gdańska myślą już o przyszłości. - Planujemy, żeby była to impreza cykliczna, rozgrywana tydzień, czy dwa przed rozgrywkami. Chcemy, aby jej prestiż rósł i aby brały w nim udział zespoły z PGNiG Superligi. Dobrze by było, gdyby wychowankowie Leona Walleranda będący trenerami, deklarowali udział swoich ekip w tym turnieju, dla uczczenia pamięci nieprzeciętnego człowieka. Nie ma co teraz mówić o wielkich planach. Chętnie zrobiłbym czterodniowy turniej na dziesięć zespołów, wzorem tego rozgrywanego w Dzierżoniowie. Jest to jednak kwestia dalekiej przyszłości - powiedział Ryszard Gauden, dyrektor Wybrzeża Gdańsk i jeden z organizatorów memoriału, w którym wystąpią dwie drużyny grające w PGNiG Superlidze - SPR Chrobry Głogów i MMTS Kwidzyn oraz dwóch pierwszoligowców - KPR Legionowo i Wybrzeże Gdańsk.

Cały turniej będzie dla wszystkich czterech drużyn przede wszystkim elementem przygotowań do sezonu ligowego. - Bardzo fajne jest to, że poprzez taki turniej mogliśmy uhonorować trenera Leona Walleranda. Nam jako szkoleniowcom chodzi o co innego. Ćwiczymy całkiem normalnie, a memoriał jest tylko narzędziem do osiągnięcia celu, a nie odwrotnie. Fajnie, że w Gdańsku pamiętano o panu Leonie. Taki memoriał mu się należy - powiedział trener Wybrzeża, Daniel Waszkiewicz. - Do każdego meczu musimy podchodzić na sto procent, aby walczyć i biegać, a także realizować to, co robimy na treningu. To są gry kontrolne, które mają na celu zobaczenie w jakim jesteśmy miejscu. Przyszło trochę nowych osób włącznie ze mną - dodał Dawid Nilsson.

Leon Wallerand urodził się w 1921 roku a umarł w 2011 roku. Podczas II wojny światowej był w II Korpusie Polskim generała Władysława Andersa i walczył m.in. w Monte Cassino. Wychował ponad 40 reprezentantów Polski w piłce ręcznej i przeszkolił ponad 1500 zawodników. W 1951 roku został pierwszym szkoleniowcem GKS-u Wybrzeże Gdańsk, a w 1958 roku powołał sekcję w Spójni Gdańsk. Jednym z jego wychowanków był Bogdan Wenta, którego namówił do uprawiania piłki ręcznej.

Harmonogram turnieju:

24.08.2012 (piątek)
16:00 - Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn
17:30 - Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Piłka ręczna mężczyzn w Gdańsku w latach powojennych". Otwarcie memoriału
18:30 - Chrobry Głogów - KPR Legionowo

25.08.2012 (sobota)

10:00 - MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo
12:00 - Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów
16:00 - MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów
18:00 - Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo
19:30 - Rozdanie nagród i zakończenie memoriału

O kolejności miejscy w Memoriale decyduje:
1. Ilość zdobytych punktów.
2. W przypadku równej ilości zdobytych punktów, wynik bezpośredniego meczu drużyn zainteresowanych
3. W przypadku równej ilości zdobytych punktów i remisu pomiędzy drużynami zainteresowanymi, różnica bramek zdobytych i straconych
4. W przypadku równej ilości zdobytych punktów, remisu pomiędzy zainteresowanymi i równej różnicy zdobytych i straconych bramek, większa ilość zdobytych bramek

Wstęp wolny!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • radosny Zgłoś komentarz
  Chrobry powodzenia ,przyszedł czas rewanżu nad Gdańskiem. Może wreszcie zagrają w pełnym składzie,do gry ma wrócić Świątek,tylko Świtała ma drobny uraz.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×