Kielce Cup: Vive zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce na zakończenie turnieju Kielce Cup pokonali szwedzki IK Savehof 40:34 (20:16) i z kompletem zwycięstw triumfowali w trzydniowych zmaganiach.

Paweł Nowakowski

Początek meczu mocny w wykonaniu Vive Targów Kielce. Po 12 minutach na tablicy wyników było 10:5. Kilka prostych strat w ataku mistrzów Polski spowodowało, że Szwedzi odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie. Po czasie wziętym przez Bogdana Wente kielczanie uporządkowali grę i jeszcze przed przerwą wypracowali 4-bramkową przewagę.

Po zmianie stron Sławomira Szmala w bramce zastąpił Marcus Cleverly a mistrzowie Polski kontrolowali losy pojedynku, utrzymując przewagę. Czołową postacią batalii z IK Savehof był Ivan Cupić, autor 10 bramek. Chorwacki skrzydłowy był bezbłędny na linii 7 metrów a z dorobkiem 25 bramek w 3 meczach został wybrany królem strzelców.

W pierwszym niedzielnym meczu Tatran Presov zremisował z Dunkierką 24:24. Podział punktów spowodował, że mistrzowie Słowacji zmagania w Kielce Cup zakończyli na drugiej pozycji. Najniższy stopień podium przypadł szwedzkiemu IK Savehof.