Turniej w Legionowie: Podział punktów KPR-u i Wybrzeża

KPR Legionowo zremisowało na własnym obiekcie z Wybrzeżem Gdańsk 24:24 podczas meczu Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego. To już drugi sobotni remis gdańszczan.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania KPR Legionowo i Wybrzeże Gdańsk, które mają walczyć ze sobą o najwyższe lokaty w I lidze toczyły wyrównany bój bramka za bramkę. - Ciężko powiedzieć, czy jesteśmy najmocniejszymi ekipami w lidze. My mierzyliśmy się tylko z Wybrzeżem i z żadnym innym zespołem z naszej grupy. Dopiero w lidze sprawdzimy jaki jest nasz potencjał i na co nas stać - powiedział Tomasz Pomiankiewicz, zawodnik KPR-u.

Dopiero w 13 minucie zespół gospodarzy zaczął mieć przewagę. Gracze z Mazowsza zdobyli sześć bramek tracąc zaledwie jedną, a gdyby rzuty karne wykorzystali Piotr Olęcki i Mateusz Zasikowski, przewaga KPR-u mogła być jeszcze wyższa. Później Zasikowski się jednak zrehabilitował i podczas ostatnich ośmiu minut pierwszej połowy zdobył cztery bramki. W tym okresie najskuteczniejszy w gdańskiej drużynie był Jacek Sulej. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 17:14 dla klubu z Legionowa.

W drugiej połowie oba zespoły bardziej skupiły się na obronie, co jak się okazało wyszło na dobre gdańszczanom. W pierwszej części gry padło aż 31 bramek, a w drugiej zaledwie 17. Wybrzeże od 31 do 44 minuty nie straciło żadnej bramki, zdobywając w tym czasie aż cztery i po rzucie Pawła Suchockiego był już remis 18:18! Gdańszczanie nie zwalniali tempa i po trafieniu Krzysztofa Jasowicza wyszli na prowadzenie 23:21. Gospodarze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa.

Gdy w ostatniej minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Tomasza Pomiankiewicza to zespół z Legionowa nie tylko nadrobił stratę, ale i wyszedł na jednobramkowe prowadzenie! Ostateczny cios również z rzutu karnego zadał jednak Adrian Kondratiuk i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:24. - Był to typowy mecz walki. Cały czas graliśmy prawie na remisie. Walczyliśmy bramka za bramkę, jednak również popełnialiśmy sporo błędów. Nie brakowało też spójnych akcji - ocenił Damian Wleklak.

KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 24:24 (17:14)

KPR: Szałkucki - Pomiankiewicz 6 (2 min), Zasikowski 4, Lisicki 3, Ciok 3, Kolczyński 3 (2 min), Milewski 2, Olęcki 2, Wiak 1 (2 min) oraz Bulej, Gromek (4 min), Smołuch, Kwiatkowski (2 min).

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Sulej 5, Rakowski 4, Mogielnicki 4, Kondratiuk 3, Abram 2 (2 min), Helman 2, Nilsson 2 (2 min), Jasowicz 1 (4 min), Suchocki 1 oraz Markuszewski (2 min), Rogulski (2 min).

Kary: KPR - 12 min, Wybrzeże - 12 min.

Rzuty karne: KPR - 3/6, Wybrzeże - 4/4.

Przebieg meczu:

I połowa: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 7:6, 8:6, 9:6, 9:7, 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 15:11, 15:12, 16:12, 16:13, 16:14, 17:14.

II połowa: 18:14, 18:15, 18:16, 18:17, 18:18, 19:18, 19:19, 20:19, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22, 21:23, 22:23, 23:23, 24:23, 24:24.