Planowe zwycięstwo Vive Targów (wynik)

Vive Targi Kielce pokonały Zagłębie Lubin 39:29 (19:15), Gaz-System Pogoń Szczecin przegrała z SPR Chrobrym Głogów 22:28 (9:14) w niedzielnych spotkaniach 1. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Bogdana Wenty długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, rozstrzygając losy rywalizacji na swą korzyść dopiero w drugiej części meczu. Miedziowi zaskoczyli faworyzowanych kielczan ambitną postawą i kombinacyjnymi atakami, a w kontratakach znakomicie spisywał się Wojciech Gumiński. Mistrzowie Polski mieli jednak w swych szeregach fenomenalnego Ivana Cupicia, który rozpoczął swą przygodę z PGNiG Superligą zdobywając aż 14 bramek. Vive Targi uciekły rywalom w drugiej połowie, pewnie wykorzystując wszelkie błędy przeciwników i zwyciężając ostatecznie 39:29 (19:15).

Fatalnie wypadła natomiast inauguracja sezonu w Szczecinie, gdzie szczypiorniści beniaminka Gaz-System Pogoni ulegli SPR Chrobremu Głogów 22:28 (9:14). Przyjezdni przeważali od pierwszych minut, już w 12' minucie wypracowując sobie trzybramkową przewagę (6:3). Jeszcze przed przerwą podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego powiększyli swe prowadzenie, by w drugiej części meczu całkowicie zdominować rywali. Znakomicie spisywał się Rafał Stachera, dobry występ zaliczył też Radosław Jankowski. W ekipie Gaz-System Pogoni najskuteczniejszy był Wojciech Zydroń (8 bramek).

Vive Targi Kielce - Zagłębie Lubin 39:29 (19:15)
Najwięcej bramek: dla Vive Targów - Ivan Cupić 14, Manuel Strlek 5, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski oraz Michał Jurecki - wszyscy po 4; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 8, Michał Stankiewicz 7, Mateusz Przybylski 6.

Gaz-System Pogoń Szczecin - SPR Chrobry Głogów 22:28 (9:14)
Najwięcej bramek: dla Gaz-System Pogoni - Wojciech Zydroń 8, Aleksander Kokoszka 4; dla Chrobrego - Radosław Jankowski, Jakub Łucak oraz Maciej Ścigaj - wszyscy po 4.