Tauron Stal rozbiła Nilufer Belediyespor

Piłkarze ręczni Tauron Stali Mielec rozbili Nilufer Belediyespor Bursa 42:21 (22:13) i przypieczętowali awans do drugiej rundy Pucharu EHF. W sobotę podopieczni Ryszarda Skutnika zwyciężyli 42:29.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mieleccy Czeczeńcy już w sobotnim pojedynku praktycznie rozstrzygnęli losy rywalizacji, bowiem ciężko było oczekiwać, iż zdecydowanie słabszy rywal zdoła odrobić trzynastobramkową stratę. W niedzielę zawodnicy Ryszarda Skutnika jeszcze poprawili swoje osiągnięcie z dnia wcześniejszego i wygrali aż 42:21.

Gracze Tauron Stali szybko wypracowali sobie zdecydowaną przewagę, już w 15' minucie prowadząc 12:5. Od pierwszych minut między słupkami mieleckiej bramki dobrze spisywał się Krzysztof Lipka, który zastąpił występującego w sobotę Lecha Kryńskiego. Czeczeńcy kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając tureckiemu rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Jeszcze przed przerwą przewaga Stali wzrosła do dziewięciu bramek (22:13).

W drugiej połowie mielczanie zdominowali rywali, dając sobie rzucić jedynie osiem bramek. Po raz kolejny zabójczą bronią drużyny trenera Skutnika okazały się kontrataki, które Czeczeńcy wykańczali z przyzwoitą skutecznością. W 38' minucie Stal prowadził 28:14, a w 53' minucie było już 38:19. Wygrana polskich szczypiornistów i awans do kolejnej rundy rozgrywek nie podlegały dyskusji choćby przez chwilę.

W 2. rundzie Pucharu EHF zawodnicy Tauron Stali zmierzą się z duńskim Team Tvis Holstebro. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 13/14 października, rewanż tydzień później.

Tauron Stal Mielec - Nilufer Belediyespor Bursa 42:21 (22:13)