Kiper zmienił lidera

W meczu kończącym 17. kolejkę spotkań męskiej ekstraklasy Focus Park-Kiper pokonał przed własną publicznością lidera rozgrywek, Wisłę Płock. Zwycięstwo zespołu z Piotrkowa ucieszyło piłkarzy ręcznych Interferie Zagłębia Lubin, którzy awansowali na fotel lidera.

Sławomir Bromboszcz

Wynik spotkania celnym rzutem otworzył Michał Zołoteńko wyprowadzając Wisłę Płock na prowadzenie. Oba zespoły dobrze prezentowały się w defensywie, w bramce Nafciarzy kilka udanych interwencji zaliczył Marcin Wichary. Jego vissavi w bramce Kipera - Szymon Ligarzewski również skutecznie stopował ataki rywali. W 11 minucie Dymytro Zinczuk popisał się celnym rzutem, dzięki czemu po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół gospodarzy 4:3. Wicemistrzowie Polski szybko zdołali jednak odzyskać inicjatywę i po skutecznym kontrataku Vitalija Nata prowadzili 5:4. W 15 minucie drugą karę 2 minut otrzymał skrzydłowy Paweł Piętak. W 22 minucie po dwóch kapitalnych akcjach Igor Petricheev wyprowadził zespół Focus Park-Kiper na prowadzenie 10:8. Kolejną bramkę dołożył Sebastian Różański i gospodarze odskoczyli rywalom na trzy oczka. Widząc niemoc swoich podopiecznych o czas poprosił Bogdan Zajączkowski. W 28 minucie trzecią karę 2 minut i tym samym czerwoną kartkę otrzymał dobrze egzekwujący rzuty karne Paweł Piętak. Do szatni gospodarze schodzili prowadząc 15:12.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli gracze Focus Park-Kiper, którzy po bramce Przemysława Matyjasika powiększyli przewagę 16:12. Nafciarze nie podłamali się wysokim prowadzeniem rywali i natychmiast wzięli się za odrabiania strat. Trzy bramki zdobyte przez płocczan sprawiły, iż przewaga gospodarzy stopniała do jednego trafienia. W 38 minucie rzut karny obronił Szymon Ligarzewski, a Dymytro Zinczuk zdobył bramkę dla gospodarzy 21:18. Gracze Focus Park-Kiper utrzymywali wypracowane prowadzenie, nie pozwalając rywalom na zdobycie bramki kontaktowej. W 48 minucie Igor Petricheev wyprowadził gospodarzy na najwyższe w tym meczu prowadzenie 26:21. Wydawało się iż gracze z Piotrkowa pewnie dowiozą zwycięstwo do końca, jednak Nafciarze po raz kolejny pokazali charakter i 51 minucie doprowadzili do stanu 24:26. W końcówce meczu w rolach głównych po raz kolejny wystąpili bramkarze, świetnie broniąc w trudnych sytuacjach. Oba zespoły miały wiele okazji by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak masa niedokładności nie pozwalała na to. W 56 minucie trzecią karę 2 minut otrzymał Jacek Wolski, jednak nie zmartwiło to gospodarzy, bowiem trzy bramki zdobyte pod rząd sprawiły, iż na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 29:24. Jak w transie bronił Szymon Ligarzewski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Focus Park-Kiper 31:26.

Focus Park-Kiper - Wisła Płock 31:26 (15:12)

Focus Park-Kiper: Ligarzewski Szymon, Matulski Tomasz - Afanasjer Dmitrij 2, Białaszek Łukasz 1, Bodasiński Tomasz, Furman Wojciech, Matyjasik Przemysław, Miszka Arkadiusz 5, Petricheev Igor 7, Piętak Paweł 3, Płócienniczak Jakub, Różański Sebastian 5, Wolski Jacek 2, Zinczuk Dymytro 6.

Wisła: Wichary Marcin, Witkowski Przemysław - Kuptel Rafał, Kwiatkowski Zbigniew, Malesa Tomasz 3, Nat Vitalij 5, Niedzielski Artur 2, Pronin Ivan 4, Radojević Zoran 1, Szyczkow Alosza, Świerad Bartosz 2, Wuszter Bartosz 4, Zołoteńko Michał 5.