Wisła rozbiła Pogoń (wyniki)

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Mężczyzn rozegrały dwa spotkania w ramach 3. kolejki. Orlen Wisła Płock pewnie pokonała Gaz-System Pogoń Szczecin.

Sławomir Bromboszcz

W Płocku doszło do spotkania wicemistrza Polski z beniaminkiem. Zespół ze Szczecina, który przed sezonem dokonał poważnych wzmocnień, w dotychczasowych meczach nie zachwycał. W Orlen Arenie beniaminek zaprezentował się jednak z dobrej strony, przez 45 minut tocząc wyrównany bój z faworyzowanymi Nafciarzami. W 37 minucie po trawieniu Wojciecha Zydronia  Gazs-System Pogoń prowadziła 24:23. W końcówce spotkań płocczanie wrzucili jednak "piąty bieg" i odnieśli efektowne zwycięstwo 45:32.

Do interesującego starcia doszło także w Zabrzu, gdzie miejscowy NMC Powen gościł MMTS Kwidzyn. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Kotwickiego, którzy po 5 minutach gry prowadzili 5:1. Zabrzanie zmuszeni byli do odrabiania strat. NMC Powen mozolnie niwelował przewagę rywali i do szatni zszedł remisując 15:15. Na początku drugiej połowy inicjatywa należała do zespołu Bogdana Zajączkowskiego. W 35 minucie gospodarze prowadzili 20:17. Później ponownie do głosu doszli kwidzynianie, który z upływem czasu coraz mocniej nadawali ton rywalizacji. Ostatecznie to MMTS okazał się lepszy 34:30.

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 45:32 (20:18)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Petar Nenadic i Michał Kubisztal po 9, Valentin Ghionea 7, dla Pogoni - Mateusz Zaremba i Wojciech Zydroń po 8, Bartosz Konitz 5.

NMC Powen Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:34 (15:15)