Portugalki bez szans - relacja z meczu ADA Colegio Joao de Barros - SPR Lublin

W rewanżowym spotkaniu, którego stawką był awans do 3. Rundy Pucharu Zdobywców Pucharów, SPR Lublin pokonał ADA Colegio (26:22) i wywalczył awans do kolejnej fazy europejskich rozgrywek.

Kamila Ziobro

Po sobotnim zwycięstwie nad ekipą ADA Colegio piłkarki SPR-u Lublin mogły spokojnie i bez większych obaw wyjść na parkiet, dopełniając tylko formalności awansu do kolejnej rundy. Tak naprawdę nikomu nie przeszło nawet przez myśl, że po sobotnim pogromie coś mogło pójść nie na rękę podopiecznym Edwarda Jankowskiego. Wynik spotkania otworzyła w 1. minucie kapitan lublinianek, Małgorzata Majerek  a na 1:1 rzuciła najlepiej dysponowana zawodniczka z Portugalii, Maria Pereira. W 5. minucie po rzucie karnym, którego wykonawczynią była Dorota Małek lublinianki prowadziły 5:1 i do końca pierwsze połowy sukcesywnie powiększały przewagę. Na przerwę obydwa zespoły zeszły przy stanie 16:8 dla gospodyń.

W drugiej odsłonie spotkania pierwszą bramkę zdobyła dopiero po czterech minutach zawodniczka Ada Colegio, Helena Corro. W 40. minucie wynik brzmiał 18:12 dla SPR-u, po czym w szeregi lublinianek wkradło się pewne rozluźnienie, które bez skrupułów starały się wykorzystac przeciwniczki. Gospodynie popełniały proste błędy, z czego portugalki zdobywały punkty. w 50. minucie SPR prowadził już tylko 21:17 natomiast w 58. minucie prowadzenie zmniejszyło się do dwóch bramek (21:19). Pozostałe dwie minuty należały jednak do lublinianek, które ostatecznie pokonały przeciwniczki 26:22 i awansowały do 3. Rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

W ekipie SPR-u Lublin równie dobrze jak pierwszego dnia rozgrywk spisywała się bramkarka, Weronika Gawlik. Największą z kolei liczbę bramek zdobyła Kristina Repelewska (7) oraz Dorota Małek i Małgorzata Majerek (po 5). W zespole Ada Colegio najwięcej punktów zdobyła Maria Pereira, Eduarda Pinheiro oraz Helena Corro (po 5).

ADA Colegio Joao de Barros - SPR Lublin 22:26 (8:16)

ADA Colegio Joao de BarrosA.Teixeira, B.Teixeira, Pereira 5, Pinheiro 5, Corro 5, Ferraz 2, Biel 2, Melo 2, Malcato 1, Bastos, N. Neves, B. Neves, Lopes, Catarino.