Pogrom w Lubinie, zwycięski Ruch (wyniki)

W środę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały awansem dwa spotkania w ramach 8. kolejki. W Chorzowie Ruch pokonał Aussie Sambora Tczew, a w Lubinie Zagłębie rozbiło Piotrcovię Piotrków Tryb.

Sławomir Bromboszcz

W Lubinie piłkarki ręczne miejscowego Zagłębia stanęły przed szansą na zdobycie cennych punktów i poprawienie swojej lokaty w tabeli. Miedziowe niespodziewanie okupują miejsca w końcówce stawki. Mecz ze słabo spisującą się Piotrcovią był doskonałą okazją do powieszenia skromnego dorobku punktowego. Tym razem Zagłębie zaprezentowała się z dobrej strony. Lubinianki od początku zawodów niepodzielnie rządziły na parkiecie, po 10 minutach gry na tablicy wyników było 9:1. Z każdą kolejną minutą przewaga Miedziowych rosła, by ostatecznie wynieść piętnaście bramek 38:23.

Niegościnne okazały się również szczypiornistki Ruchu Chorzów. Podopieczne Janusza Szymczyka nie zmarnowały okazji na wywalczenie kolejnych punktów i pewnie pokonały przed własną publicznością beniaminka z Tczewa. Tylko przez pierwsze 12 minut Sambor dotrzymywał kroku rywalkom, później ton rywalizacji zdecydowanie nadawał Ruch, który do szatni zszedł z okazałą zaliczką - 15:7. Po zmianie stron chorzowianki utrzymywały wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie i pewnie kontrolowały losy pojedynku. Ruch zwyciężył 28:21.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 38:23 (18:8)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 8, Kaja Załęczna 5, Jelena Bader 5, Aleksandra Paluch 5; dla Piotrcovii - Agata Wypych 7, Joanna Waga 6, Agata Rol 3

KPR Ruch Chorzów - Aussie Sambor Tczew 28:21 (15:7)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Natalia Lanuszny 8, Agnieszka Pieniowska i Tatiana Piekun po 5; dla Aussie Sambor - Justyna Domnik 7, Justyna Belter 6.