Vistal Łączpol Gdynia w kolejnej rundzie pucharów (wyniki)

Vistal Łączpol pokonał HC Gomel 25:23, a KGHM Metraco Zagłębie Lubin ograło HC Victory Mińsk 25:24 w rewanżowych meczach 3. rundy europejskich pucharów. Oba kluby wywalczyły awans do następnej fazy!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzynie Polski losy dwumeczu z białoruskim HC Gomel przesądziły już w sobotni wieczór, gdy w pierwszym starciu zwyciężyły 40:26. W rewanżowym meczu gdynianki podtrzymały dobrą passę i po zdecydowanie bardziej zaciętej walce wygrały 25:23. Vistal Łączpol do wygranej poprowadziła doświadczona Katarzyna Duran, która zdobyła 6 bramek.

3. runda Pucharu Zdobywców Pucharów:
HC Gomel - Vistal Łączpol Gdynia 23:25 (10:14)
Najwięcej bramek: dla Gomel - Anna Redka 6, Wolha Lahucyna 5; dla Vistalu - Katarzyna Duran 6, Maria-Loredana Mateescu oraz Ana Petrinja - obie po 4.

Pierwszy mecz: 40:26 dla Vistalu.
Awans: Vistal Łączpol Gdynia.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które udały się do stolicy Białorusi z zaledwie jednobramkową zaliczką. Podopieczne Bożeny Karkut przed tygodniem pokonały HC Victory Regia Mińsk 30:29, jednak w pierwszych minutach niedzielnego meczu nie radziły sobie zbyt dobrze z twardo grającymi rywalkami.

Miedziowe przegrywały w 20. minucie jeszcze 5:8, lecz kapitalna końcówka sprawiła, iż na przerwę zeszły wygrywając 15:12. Druga część meczu to bardzo twarda i nerwowa gra, w której lepiej odnalazły się wicemistrzynie Polski. Wygrana 25:24 zapewniła ekipie Zagłębia Lubin miejsce w kolejnej fazie Pucharu EHF.

3. runda Pucharu EHF:
HC Victory Regia Mińsk - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:25 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Victory - Karina Jeżykawa 7, Kacarina Drozdowa 6, Alena Kulik 4; dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa oraz Kinga Byzdra - obie po 7, Agnieszka Jochymek 4

Pierwszy mecz: 30:29 dla Zagłębia.
Awans: KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

W kolejnej fazie europejskich pucharów zameldowały się aż cztery polskie kluby. Oprócz Vistalu Łączpol Gdynia oraz KGHM Metraco Zagłębia Lubin przed tygodniem awans wywalczyły drużyny KSS Kielce i AZS Politechniki Koszalińskiej. Występy na arenie międzynarodowej zakończyła jedynie ekipa SPR-u Lublin, która okazała się gorsza od WHC Metalurga Skopje.