Szczypiorno Kalisz lepsze od I-ligowców

Kilka tygodni przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Kaliszu spotkały się zespoły Szczypiorna Kalisz, Ostrovii Ostrów Wlkp. i ChKS - u Łódź. Niespodziewanie wygrali drugoligowcy z Kalisza.

Wojciech Kuliński

30 sierpnia 2008 roku w Kaliszu odbył się turniej piłki ręcznej, w którym udział wzięły pierwszoligowe drużyny KPR Ostrovii Ostrów Wlkp. oraz ChKS - u Łódź oraz drugoligowe Szczypiorno Kalisz. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", a mecze trwały 2 x 25 min.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły Sczypiorna i Ostrovii. Początek spotkania należał do ostrowian, który w 8 minucie prowadzili 6 - 4. Później do głosu doszli kaliszanie i szybko zdobyli pięciobramkową przewagę. Ambitna pogoń Ostrovii doprowadziła do remisu 24 - 24 na 5 minut przed zakończeniem spotkania, jednak końcówka to popis miejscowych, którzy wygrali 28 - 25.

Najwięcej bramek:
Szczypiorno: Tomczak 8, Dutkiewicz 7.
Ostrovia: Zawadzki 6, Sobczak 4, Szpera 4.

Następnie na parkiet wybiegli piłkarze z Ostrowa i Łodzi. Mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej niż trzybramkowej przewagi. W końcówce lepszą skuteczność pokazali łodzianie i wygrali 23 - 22, rewanżując się za ubiegłotygodniową porażkę w Łodzi.

Ostrovia: Zawadzki 6, Krupa 4.
ChKS Fałdrowicz 7, Walczak 4, Włodarek 4.

W ostatnim meczu spotkały się zespoły Szczypiorna i ChKS - u. Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie meczu lekka przewagę mieli łodzianie, natomiast w drugiej to gospodarze zaczęli odrabiać straty. Dzięki bardzo dobrej i skutecznej końcówce Sczypiorno wygrało zasłużenie 26 - 23.

Szczypiorno: Dutkiewicz 8, Tomczak 4.
ChKS: Fałdrowicz 4, Włodarek 4.

Dosyć niespodziewanie gospodarze pokonali pierwszoligowców potwierdzając, że w tym sezonie będą należeć do faworytów drugoligowych zmagań.