Ważne punkty Siódemki - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - AZS Czuwaj Przemyśl

Siódemka Miedź wygrała 32:28 z Czuwajem Przemyśl w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. To drugie w sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Motyczyńskiego.

Paweł Jantura

Legnicki szkoleniowiec dobrze rozpracował sposób gry beniaminka i w sobotni wieczór postawił na konsekwentną obronę 6-0. Jego podopieczni rozegrali świetny mecz w defensywie, a że dołożyli do tego skuteczność rzutową, to odnieśli arcyważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w krajowej elicie.

Goście z Przemyśla mieli z agresywną obroną Siódemki spore kłopoty. Do tego w bramce szalał, szczególnie w drugiej połowie - Paweł Kiepulski (17 udanych interwencji w całym spotkaniu). W pierwszych 30 minutach legniczanie powoli budowali przewagę. Głównie za sprawą świetnie dysponowanych: Pawła Gregora, Pawła Wity, Adama Skrabani i reżysera poczynań Siódemki - Michała Prątnickiego. Na przerwę gospodarze schodzili z czterobramkową przewagą.

Początek drugiej połowy to świetna gra Prątnickiego i Pawła Piwki oraz wciąż niezawodnego Skrabani. Czuwaj wciąż miał kłopoty w ataku pozycyjnym, a najpewniejszym jego sposobem na "pozostanie w grze" były rzuty karne egzekwowane przez Pawła Stołowskiego. Lider klasyfikacji strzelców trafił z "kreski" aż 10 razy na 11 prób! Co ciekawe, w całym meczu sędziowie podyktowali aż 19 karnych (11 dla Czuwaju, 8 dla Siódemki)!

Gdy w 42 min. Gregor posłał kolejną celną petardę do bramki gości, Siódemka prowadziła już 24:16 i stało się jasne, że punkty zostaną w Legnicy. W końcówce zespół trenera Motyczyńskiego nieco jednak się wysokim prowadzeniem zdekoncentrował i goście z Przemyśla zdołali zniwelować straty.

Ostatecznie Siódemka Miedź wygrała 32:28 i pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończyła na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Ze strefy spadkowej  uciec się nie udało, bo Piotrkowianin Piotrków sensacyjnie wygrał w Kwidzynie.

Siódemka Miedź Legnica - AZS Czuwaj Przemyśl 32:28 (17:13)

Siódemka: Kiepulski, Dudek - Gregor 7, Skrabania 9, Jarowicz 1, Piwko 2, Wita 3, Buchwald 3, Prątnicki 4, Wojkowski, Kryński 3.
Kary: 10 min.

Czuwaj: Jarosz, Sar, Szczepaniec - Stołowski 11, Sliwka 4, Oliferczuk 3, Kroczek 1, Kostka 1, Basiak 4, Misiewicz 2, Papaj 1, M.Kubisztal 1, D.Kubisztal.