Balić nie zagra na MŚ! Kwartet Chorwatów z Kielc w szerokiej kadrze, nominacja dla Sego

Ivano Balić został pominięty przez selekcjonera reprezentacji Chorwacji i nie zagra na MŚ w Hiszpanii! W szerokiej kadrze jest czterech Chorwatów z Vive Targów Kielce oraz Marin Sego z Wisły Płock.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Ivano Balić z reprezentacją Chorwacji występował na turniejach mistrzowskiej rangi nieprzerwanie od 2002 roku (ME w Szwecji). Oprócz niego zabrakło miejsca dla Venio Loserta, który w sierpniu wywalczył z kadrą brązowy medal na IO w Londynie. Selekcjoner wicemistrzów świata z 2009 roku, Slavko Goluza absencję Balicia podczas styczniowych MŚ w Hiszpanii tłumaczy w następujący sposób. - On zdaje sobie sprawę z sytuacji, że nie pokonał konkurencji. Potrzebuje zawodników gotowych, w pełni zdrowych, niezależnie od nazwiska - powiedział Goluza na łamach hrsport.net. Trener Chorwatów podkreśla również, że chce odmłodzić kadrę, dlatego w szerokim gronie nie zabrakło kilku nowych twarzy (m.in. Sprem, Stepancić, Mandalinić, Spelić). Wśród wybrańców w 28-osobowym zestawieniu znalazł się również kwartet szczypiornistów Vive Targów Kielce: Manuel Strlek, Ivan Cupić, Zeljko Musa i Denis Buntić oraz będący w wysokiej formie od początku sezonu bramkarz Marin Sego z Orlen Wisły Płock. Goluza w rozmowie z hrsport.net oznajmił, że liderami chorwackiej kadry jest tercet Alilović - Cupić - Strlek.

Chorwaci przygotowania do mundialu rozpoczną obozem w miejscowości Karlovac (26-30.12.2012). Następnie zaplanowany jest dwumecz z Norwegią: odpowiednio 6.01 (Pula) i 7.01 (Umag). Na MŚ, które rozegrane zostaną w dniach 11-27 stycznia Chorwacja znalazła się w grupie D z gospodarzem turnieju - Hiszpanią, Australią, Algierią, Węgrami oraz Egiptem. Obrońcami tytułu są Francuzi.

W porównaniu z poprzednim mundialem, zmianie uległ system rozgrywek. W pierwszej fazie uczestnicy zostaną podzieleni na cztery sześciozespołowe grupy, z których po cztery najlepsze ekipy awansują do kolejnej rundy. Dalsza rywalizacja toczyć się będzie już tylko systemem pucharowym. W fazie pucharowej drużyny z grupa A łączą się z B a C z D.

Szeroka 28-osobowa kadra Chorwacji na MŚ 2013

bramkarze: Mirko Alilović (MKB Veszprem), Filip Ivić (Croatia Osiguranje Zagrzeb), Mate Sunjić (Nexe), Ante Vukas (TUSEM Essen), Marin Sego (Orlen Wisła Płock).

skrzydłowi: Ivan Nincević (Füchse Berlin), Franjo Lelić (Nexe), Manuel Strlek, Ivan Cupić (obaj Vive Targi Kielce), Hrvoje Batinović, Lovro Sprem, Zlatko Horvat, Jerko Matulić (wszyscy Croatia Osiguranje Zagrzeb).

obrotowi: Igor Vori (HSV Hamburg), Zeljko Musa (Vive Targi Kielce), Marino Marić, Ilija Brozović (obaj Croatia Osiguranje Zagreb).

rozgrywający: Jakov Gojun (Atletico Madryt), Damir Bicanić (Chambery Savoie), Drago Vuković (TuS N-Lübbecke), Domagoj Duvnjak, Blazenko Lacković (obaj HSV Hamburg), Marko Kopljar (PSG), Nikola Spelić (Maribor Branik), Denis Buntić (Vive Targi Kielce), Luka Stepancić, Josip Valcić, Stipe Mandalinić (wszyscy Croatia Osiguranje Zagrzeb).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×