Puchar Polski: Azoty Puławy i Vive Targi Kielce w Final Four (wyniki)

W środę poznaliśmy dwóch pierwszych uczestników Final Four Pucharu Polski. Awans do finałowego turnieju wywalczyli piłkarze ręczni Azotów Puławy i Vive Targów Kielce.

Sławomir Bromboszcz

W najciekawszej ćwierćfinałowej parze MMTS Kwidzyn zmierzył się z Azotami Puławy. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Puławach, zwyciężyli szczypiorniści Azotów 37:36. Rewanż w Kwidzynie zapowiada się pasjonująco. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawał MMTS. W 27 minucie gospodarze prowadzili już 14:11, jednak do szatni zeszli z zaliczką bramki 14:13. Po zmianie storn role się odwróciły, to Azoty zaczęły dyktować warunki. W 39 minucie goście prowadzili już 21:16. Po przerwie MMTS stanął, Azoty bezlitośnie wykorzystały ten fakt, zwyciężając 33:26.

Pojedynek w Kielcach nie zwiastował emocji i w istocie ich nie było. Vive Targi, które zwyciężyły w pierwszym meczu 37:15, również w rewanżu okazały się lepsze od Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zespół Bogdana Wenty  po 8 minutach gry prowadził 7:1, jednak nie forsował zbytnio tempa. Kielczanie świadomi czwartkowego ligowego pojedynku z Siódemką Miedzią Legnica oszczędzali siły. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili 19:10. W drugiej części zawodów obraz gry nie uległ zmianie. Vive Targi pewnie zwyciężyły 42:28.

W czwartek poznamy kolejnego uczestnika Final Four. W Orlen Arenie o prawo gry w finałowym turnieju zagrają miejscowa Orlen Wisła Płock oraz Gaz-System Pogoń Szczecin. Zwycięzcę ćwierćfinałowej pary SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec poznamy dopiero w styczniu.

MMTS Kwidzyn - KS Azoty Puławy 26:33 (14:13)
Pierwszy mecz: 36:37 (17:18)

Vive Targi Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 42:28 (19:10)
Pierwszy mecz: 37:15 (19:8)

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin - 13.12 godz. 18:00
Pierwszy mecz: 26:26 (11:14)

SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec - 24.01.2013 godz. 17:00
Pierwszy mecz: 24:28 (11:12)