Ruszył nowy sezon Bundesligi!

Dwa tygodnie po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich rozgrywki piłki ręcznej wznowiła niemiecka Bundesliga. W obecności ponad 4500 tys. widzów na przeciw siebie stanęły zespoły Frisch Auf! Göppinngen oraz VFL Gummersbach.

Wojciech Jabłoński

Obie drużyny przystąpiły do meczu w nieco odmienionych składach w porównaniu do poprzedniego sezonu. W Frisch Auf! zadebiutowali przede wszystkim bramkarze: były zawodnik RK Koper Enid Tahirović oraz reprezentant Polski Adam Weiner, który wzmocnił ekipę Göppinngen ze zdegradowanego Wilhelmshavener. Gummersbach do tego meczu przystąpił przede wszystkim z nowo pozyskanym z THW Kiel Viktorem Szilagyi.

Na początku mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Świetna gra Alexisa Alvanosa pozwoliła przyjezdnym objąć w 11 minucie prowadzenie 8-5. Wtedy do głosu doszli piłkarze Frisch Auf!, którzy pierwszą połowę zakończyli z prowadzeniem 18:16.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy, którzy uzyskując sześć bramek przewagi w 40 minucie, nie oddali jej już do końca spotkania.

Najwięcej bramek dla Frisch Auf! zdobył Pawel Horak - 9 oraz Michael Schweikardt - 8 (wszystkie z karnych). Najlepszymi strzelcami VFL Gummersbach okazali się Momir Ilić-9 bramek (5 z karnych) oraz Viktor Szilagyi - 6(1).