Grupa A: Francuzi w opałach, Niemcy zgodnie z planem

W grupie A nie było niespodzianek, choć reprezentacja Tunezji bliska była pokonania Francji. Niemcy z kolei pewnie ograli Brazylię.

Sławomir Bromboszcz

W spotkaniu inaugurującym zmagania w grupie A reprezentacja Niemiec pokonała Brazylię. W pierwszej połowie Brazylijczycy wysoko zawiesili poprzeczkę naszym zachodnim sąsiadom. W 27 minucie tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 10:10. Dwa trafienia Kevina Schmidta sprawiły jednak, że Niemcy zeszli do szatni prowadząc 12:10. Po przerwie podopieczni Martina Heubergera szybko odskoczyli rywalom na kilka bramek. Spora w tym zasługa świetnie dysponowanego Silvio Heinevettera, który bronił ze skutecznością 41 procent. Niemcy pokonały Brazylię 33:23.

Niezwykle ważne punkty wywalczyli Argentyńczycy, którzy pokonali Czarnogórę. Dla zespołu Eduardo Gallardo wygrana z rywalem walczącym o miejsce w najlepszej czwórce i awans do fazy medalowej jest niezwykle cenna. Argentyńczycy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc po 20 minutach 10:6. Do szatni zeszli jednak z zaliczką tylko jednego trafienia 13:12. W drugiej połowie również nie brakowało zwrotów akcji. W 49 minucie Argentyńczycy prowadzili 24:21, jednak już w 52 minucie przegrywali 24:25. Ostatnie słowo należało jednak do graczy z Ameryki, którzy zwyciężyli 28:26.

Jeden z głównych faworów mundialu w Hiszpanii - Francja miała ogromne kłopoty z pokonaniem Tunezji. Zespół z Afryki nie był faworytem tego pojedynku, nie wiele wskazywało na to, by Tunezyjczycy byli w stanie przeciwstawić się naszpikowanej gwiazdami Francji. Tymczasem nieoczekiwanie Trójkolorowi przez niemal cały mecz przegrywali. Dopiero w końcówce szczypiorniści znad Sekwany zaprezentowali klasę i pomimo słabego występu zdołali wydrzeć rywalom zwycięstwo.

Niemcy  - Brazylia 33:23 (12:10)
Najwięcej bramek: dla Niemiec - Weinhold Steffen 7, Schmidt Kevin 5, Groetzki Patrick 4, Theuerkauf Christoph 4; dla Brazylii - Pacheco Fernando José 4, Patrianova Arthur 4, Cardoso Gustavo 4.

Argentyna - Czarnogóra 28:26 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Argentyny - Simonet Diego 7, Fernandez Federico 5, Simonet Pablo 5; dla Czarnogóry - Roganovic Zoran 6, Sevaljevic Vasko 4, Melic Fahrudin 4.

Francja - Tunezja 30:27 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Francji - Abalo Luc 6, Fernandez Jérôme 6, Karabatic Nikola 5, Barachet Xavier 4; dla Tunezji - Bannour Amine 7, Sanai Mosbah 5, Alouini Kamel 4, Jallouz Wael 4.