Grupa B: Duńczycy lepsi od Rosjan

Zespoły rywalizujące w grupie B rozegrały 2. kolejkę spotkań. W najciekawszym niedzielnym pojedynku reprezentacja Danii pokonała Rosję.

Sławomir Bromboszcz

Reprezentacja Islandii wywalczyła pierwsze punkty na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Po sobotniej porażce z Rosją tym razem Islandczycy nie mieli problemów z pokonaniem Chile. Zespół z Ameryki w poprzednim spotkaniu wysoko zawiesił poprzeczkę Macedonii, pojedynek z drużyną z kraju gejzerów był jednak jednostronnym widowiskiem. Mecz nie stał na wysokim poziomie, oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Islandczycy zwyciężyli 38:22.

Wciąż niepokonani ma mundialu pozostają Macedończycy. Tym razem szczypiorniści z Bałkanów pewnie ograli Katar. Macedończycy w pierwszej połowie dyktowali warunki. Świetnie w niedzielę dysponowany był Kiril Lazarov, który trafił 9 na 10 rzutów. Zawodnik Atletico Madryt pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Po pierwszej połowie jego zespół prowadził 21:13. W drugiej odsłonie nieco lepiej zaprezentowali się Katarczycy, którzy zdołali odrobić część strat. Warto podkreślić, że na razie mocnym punktem Macedonii nie są bramkarze. Mimo to zespół z Bałkanów zwyciężył 34:30.

Rosjanie tym razem nie zdołali sprawić niespodzianki. Duńczycy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, skutecznością imponował Kasper Sondergaard. Po 20 minutach gry mistrzowie Europy prowadzili 9:4 i wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa. Sygnał do odrabiania strat Rosjanom dał Konstantin Igropulo. W efekcie do szatni szczypiorniści ze Skandynawii zeszli z zaliczką tylko jednego trafienia 14:13. Do 45 minuty zespoły toczyły wyrównaną walkę, później za sprawą serii skutecznych zagrań Nikołaja Markussena Duńczycy odskoczyli rywalom na kilka bramek i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca 31:27.

Chile - Islandia 22:38 (11:18)
Najwięcej bramek: dla Chile - Feuchtmann Erwim Jan 6, Feuchtmann Emil Ludwig 4; dla Islandii - Gunnarsson Arnor 7, Sigurdsson Gudjon Valur 6, Sigurmannsson Stefan Rafn 5..

Katar - Macedonia 30:34 (13:21)
Najwięcej bramek: dla Kataru - Osman Mahmoud 5, Boumendjel Charafeddine 5; dla - Macedonii Lazarov Kiril 9, Manaskov Dejan 6, Mojsovski Naumche 6.

Rosja - Dania 27:31 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Rosji - Dibirov Timur 7, Igropulo Konstantin 6, Zhitnikov Dmitry 4; dla Danii - Markussen Nikolaj 6, Eggert Anders 5, Sondergaard Kasper 5, Svan Lasse 4, Mollgaard Henrik 4..