LM: THW Kiel wygrywa małym nakładem sił

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów 2012/2013 Zebry pokonały na wyjeździe rumuńską HCM Constanta różnicą trzech bramek.

Wiktor Gumiński

W pierwszej połowie wyrównana walka trwała do 17. minuty. Do tego momentu bardzo przyzwoicie spisywał się bramkarz HCM Constanta Mihai Popescu, a najwięcej szkód wyrządzali kilończykom boczni rozgrywający rumuńskiego zespołu. Wówczas gospodarze remisowali jeszcze 8:8, lecz od tego momentu na parkiecie rządziły już Zebry. W ich szeregach postacią numer jeden był zdecydowanie skrzydłowy Dominik Klein. Wykorzystywał kontrataki ze 100% skutecznością, a ponadto wywalczył dla swojego zespołu 2 rzuty karne. Zdecydowaną większość bramek dla niemieckiej ekipy w tej połowie zdobyli zawodnicy grający po lewej stronie boiska – oprócz Kleina byli nimi Filip Jicha i Momir Ilić. THW próbowało rozgrywać też sporo akcji ze swoim kołowym René Toft Hansenem, jednak z tej strefy, ani tym bardziej z prawej strony nie wyrządzali miejscowym zbyt wielkiej krzywdy.

Po wyjściu z szatni oba zespoły nie sprawiały najlepszego wrażenia. Szczególnie odbijało się to na ich skuteczności, z czego większą korzyść odnieśli gracze z Constanty. Uaktywnił się prawoskrzydłowy Laurentiu Toma, którego trafienia pozwoliły w 40. minucie zmniejszyć ich stratę do 3 bramek (16:19). Po chwili dzięki 2 wykorzystanym karnym przez Niclasa Ekberga goście znów nieco odjechali, lecz później przydarzyła im się jeszcze jedna słabość (22:24). Wtedy po raz pierwszy na dłużej w bramce Zebr pojawił się Thierry Omeyer. Zmiana ta okazała się kluczowa, gdyż Francuz odbił 2 kolejne piłki, uniemożliwiając gospodarzom doprowadzenie do remisu. Te obrony dodały "wiatru w żagle" całej drużynie THW. Kolejne swoje gole dołożyli Ekberg oraz Jicha, a w samej końcówce gospodarzy dwukrotnie dobił jeszcze Christian Sprenger.

HCM Constanta - THW Kiel 25:28 (11:16) Najwięcej bramek: dla Constanty - Laurentiu Toma 6, Alexandru Simicu 5; dla THW - Filip Jicha 7, Niklas Ekberg, Dominik Klein - obaj po 5.