Puchar Polski: SPR Lublin i KGHM Zagłębie w finale (wynik)

SPR Lublin i KGHM Metraco Zagłębie Lubin wystąpią w finale turnieju finałowego Final Four Pucharu Polski. Lublinianki pokonały w półfinale Ruch Chorzów, a Zagłębie okazało się lepsze od Vistalu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Losy obu półfinałowych starć rozstrzygnięte zostały jeszcze w pierwszych połowach. Szczypiornistki SPR-u Lublin mecz z Ruch-em rozpoczęły od mocnego uderzenia, w 15. minucie prowadząc już 13:6, a przed przerwą powiększając przewagę do jedenastu bramek (22:11). Po zmianie stron niespodziewanie bliskie powrotu "do gry" były Niebieskie, które w 50. minucie zmniejszyły straty do trzech bramek (24:27).

W drugim spotkaniu KGHM Metraco Zagłębie Lubin, ku niepocieszeniu miejscowej publiczności, ograło Vistal Łączpol Gdynia. Mistrzynie Polski przed sobotnim pojedynkiem zarzekały się, że wezmą nad ekipą Miedziowych srogi rewanż za dwie wysokie porażki odniesione w rozgrywkach ligowych. W 20. minucie gdynianki przegrywały jednak już 4:11 i jasnym było, że z szumnych zapowiedzi nic nie wyjdzie. Zagłębie kontrolowało wydarzenia na boisku, nie pozwalając przeciwniczkom na zniwelowanie wysokiej przewagi w drugiej części meczu.

Finałowe starcie Pucharu Polski rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 17:00. Wcześniej, bo o godz. 14:30 w meczu o trzecią lokatę zagrają Vistal z KPR-em.