Kryński przypomniał o sobie Miedzi - relacja z meczu Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica

Tauron Stal Mielec pokonała Siódemkę Miedź Legnica 28:20 (13:11) w rozegranym w środę spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi. Mielczan do zwycięstwa poprowadził były golkiper Miedzi, Lech Kryński.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Środowe starcie było wyjątkowe nie tylko dla 27-letniego golkipera Czeczeńców, ale także dla występującego w barwach Siódemki Miedź Pawła Kiepulskiego. Bramkarz legnickiego zespołu poprzednie rozgrywki spędził właśnie w Mielcu, będąc jednym z ulubieńców publiczności. W środowy wieczór został gorąco powitany w hali przy ul. Solskiego, swego byłego klubu nie zdołał jednak zatrzymać.

Spotkanie rozpoczęło się od spodziewanego prowadzenia gospodarzy, które zapewnili Marek Szpera i Damian Kostrzewa (2:0 - 4. min.). Przyjezdni, którzy w ostatnim czasie potrafili odnieść dwa cenne zwycięstwa pokazali jednak, że do Mielca przyjechali walczyć o pełną pulę. W bramce udanie pokazał się Paweł Kiepulski, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Prątnicki i w 7. minucie Miedź wygrywała 3:2. Podopieczni Ryszarda Skutnika wkrótce jednak odskoczyli rywalom, głównie za sprawą świetnie dysponowanego Lecha Kryńskiego. W 14. minucie Tauron Stal objęła prowadzenie (8:5), którego nie oddała już do końca meczu.

Losy rywalizacji rozstrzygnięte zostały jednak dopiero po zmianie stron. Legniczanie przed przerwą zdołali odrobić jedną bramkę (11:13), a tuż po wznowieniu gry po kolejnym trafieniu Prątnickiego złapali kontakt z rywalem (13:14 - 34. min.). Wkrótce jednak mielecką bramkę zamurował Kryński, nie przepuszczając żadnego rzutu legniczan przez szesnaście kolejnych minut! Dzieła zniszczenia w tym czasie dokonali jego koledzy z pola, wśród których brylowali wspomniany już Szpera, Damian Krzysztofik i Paweł Wilk. W 48. minucie Czeczeńcy wygrywali 21:13 i jasnym było, że losy rywalizacji nie ulegną już zmianie.

Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica 28:20 (13:11)

Tauron Stal: Lipka, L. Kryński - Wilk 3, Janyst 1, Krieger 1, Sobut 1, Szpera 6, Babicz 3, Gawęcki 1, Gliński 4, Krzysztofik 4, Kostrzewa 4.

Miedź: Dudek, Kiepulski - Gregor 1, Prątnicki 6, A. Kryński 1, Skrabania 5, Czuwara 2, Jarowicz 1, Piwko, Wita, Kokoszka 3, Adamski, Droździk, Wojkowski 1.