Pech lubinian - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - Zagłębie Lubin

W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGNiG Superligi NMC Powen pokonało Zagłębie 33:30. Mecz miał szczególne znaczenie dla gości, którzy przegraną przekreślili szansę na udział w play-off.

Alicja Chrabańska

Wynik spotkania otworzył celnym rzutem Patryk Kuchczyński. Skrzydłowy nie zawodził przez 45 minut, które przebywał na boisku, grając nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Po nieco ponad dziesięciu minutach zabrzanie prowadzili 7:4, duża była w tym zasługa znakomicie dysponowanego w sobotę Mariusz Jurasika. Dystans między obiema ekipami utrzymywał się do 23. minuty, wówczas to bramkarza przyjezdnych pokonał Łukasz Stodtko, rozpoczynając znakomitą passę swojej drużyny. W efekcie tego NMC Powen prowadziło już 18:10. Pierwsza połowa zakończyła się bez niespodzianki wysokim prowadzeniem faworytów z Zabrza (22:14).

Początek drugiej połowy meczu układał się znów po myśli zabrzańskich szczypiornistów. Na kole przypomniał błyszczący ostatnio formą Łukasz Kandora, dzięki jego dwóm trafieniom NMC Powen wygrywało 25:16, zanosiło się, że lubinianie poniosą druzgocącą porażkę. W 35. minucie podopieczni Dariusza Bobrka przejęli pałeczkę, duet Michał Stankiewicz - Wojciech Gumiński zmniejszył stratę Zagłębia do rywali do czterech tylko trafień (21:25). Na tym jednak lubinianie nie poprzestali.

Na dziesięć minut przed końcem po bramce autorstwa Michał Bartczaka tracili już tylko oczko! Gospodarze zdwoili wysiłki i odbudowali część przewagi, w 56. minucie prowadząc 31:27. Oba zespoły miały wiele do zyskania, wygrywając w sobotę, toteż po obu stronach zawodnicy walczyli absolutnie do końca. Ostatecznie lepsi okazali się zabrzanie, wygrywając 33:30, odesłali swoich rywali do walki o utrzymanie w fazie play-out.

NMC Powen Zabrze - Zagłębie Lubin 33:30 (22:14)