Grad bramek i kolejne zwycięstwo - relacja z meczu MKS Poznań - Zagłębie II Lubin

Okazały prezent na zająca sprawili swoim kibicom szczypiorniści MKSu Poznań. Lider rozgrywek pokonał w 21. kolejce rezerwy Zagłębia Lubin 44:30.

Michał Halski

Poznaniacy wrócili na ligowe parkiety po trzytygodniowej przerwie i początek meczu
pokazał, że taki długi rozbrat nie jest wskazany. Gospodarze długo budzili się z letargu. Po kwadransie gry przegrywali 6:8 i dopiero po czasie wziętym przez trenera Domana Leitgebera wrócili na właściwe tory. Po bramkach Damiana Komisarka i Jakuba Kasperczaka miejscowi doprowadzili do remisu, a chwilę później prowadzili już 14:10. Do przerwy dorzucili jeszcze dwie bramki i do szatni schodzili prowadząc 16:12. Po zmianie stron oglądaliśmy już zupełnie inny zespół. Poznaniacy grali dużo szybciej, składniej i przede wszystkim skuteczniej. Problem mieli tylko z zatrzymaniem duetu gości Woźniczka - Kosmala, który to raz po raz znajdował sposób na pokonanie defensywy MKS-u.

Wracając do zwycięzców najwięcej bramek w meczu zdobył Michał Kasperczak, ale tylko o jedno trafienie wyprzedził Bartosza Przedpełskiego i Konrada Szczukockiego. Dwa trafienia mniej zanotowali Marek Kaczmarek, Damian Komisarek i Jakub Pochopień. Cały zespół, szczególnie w drugich trzydziestu minutach pokazał, że można grać na przyzwoitym poziomie bawiąc się jednocześnie tym co się robi. Były szybkie kontrataki, nieszablonowe podana i wrzutki, które zachęciły kibiców do gromkiego dopingu.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał Zagłębie II Lubin 44:30 i zainkasował kolejne dwa