Reprezentacja juniorów pokonała Węgrów

Prowadzona przez Leszka Biernackiego kadra juniorów udanie rozpoczęła udział w turnieju w rumuńskiej Sighisoarze. Polacy pokonali w pierwszym meczu Węgrów 26:19 (12:10).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Młodzi szczypiorniści od pierwszych minut świetnie spisywali się w defensywie, skutecznie utrudniając grę rywalom. Dobre zawody rozgrywał też Mateusz Kornecki, który w drugiej połowie został bohaterem biało-czerwonych. Golkiper KSSPR-u Końskie obronił ponad dwadzieścia rzutów rywali, kończąc swój udział z ponad 50-procentową skutecznością.

Ze świetnej strony pokazali się także Paweł Genda (6 bramek) i Maciej Tokaj (5 trafień). Na pochwały zasłużył ponadto Marcin Szopa, który w dwadzieścia minut zdobył 4 bramki, ale z rozbitym łukiem brwiowym przedwcześnie zakończył swój występ. Polacy pokonując Węgrów zrewanżowali się za dwie porażki z końca 2012 roku.

W turnieju w Sighisoarze uczestniczą jeszcze reprezentacje Francji i Rumunii.

Polska - Węgry 26:19 (12:10)

Polska: Kornecki – M.Gębala 1, Genda 6, Szopa 4, Góralski 3, Wawrzyniak 1, Tokaj 5, T.Gębala 3, Wypych, O, Olszewski 2, Czuwara 1, Malczewski, Mazur.