PGNiG Superliga mężczyzn: Zagłębie lepsze od Siódemki Miedź

Zagłębie Lubin pokonało Siódemkę Miedź Legnica 26:21 (11:9) i jest już niemal pewne utrzymania na parkietach PGNiG Superligi mężczyzn. Lubinianie mają nad strefą spadkową już siedem punktów.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Dariusza Bobrka już w pierwszych minutach meczu narzucili swym rywalom własny styl gry, po piętnastu minutach zawodów prowadząc 5:1. Legnicki zespół zdołał jednak przed przerwą złapać drugi oddech i po początkowych problemach doszedł Miedziowych przed przerwą na dystans dwóch bramek (9:11).

Po zmianie stron Zagłębie ponownie wrzuciło wyższy bieg, odskakując w 42. minucie na dziewięciobramkowe prowadzenie (19:10), którego nie oddało już do końcowych minut. To właśnie indolencja strzelecka drużyny Marka Motyczyńskiego była głównym powodem porażki Miedzi, która w końcówce zdołała odrobić drobną część strat.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie ma już siedem punktów przewagi nad strefą spadkową i jest niemal pewne utrzymania na parkietach PGNiG Superligi. Miedź czeka zacięta rywalizacja z SPR Chrobrym Głogów o wywalczenie pozycji barażowej.

Zagłębie Lubin - Siódemka Miedź Legnica 26:21 (11:9) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 5, Dawid Przysiek 5, Wojciech Gumiński 4; dla Miedzi - Andrzej Kryński 7, Kacper Adamski 3, Adrian Wojkowski 3

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki