Była walka, są dwa punkty - relacja z meczu Tęcza Kościan - MKS Poznań

Kolejne zwycięstwo odnieśli na drugoligowym froncie piłkarze ręczni MKS-u Poznań. Tym razem w derbowym pojedynku pokonali Tęczę Kościan 31:28.

Michał Halski

Zwycięstwo nie przyszło jednak podopiecznym Domana Leitgebera łatwo. Dość powiedzieć, że w 20. minucie poznaniacy przegrywali 8:11, a niesieni dopingiem gospodarze dali sygnał, że łatwo się nie poddadzą. Lider rozgrywek w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony meczu zagrał dużo lepiej i na przerwę poznaniacy schodzili do szatni prowadząc 16:14.

Po zmianie stron widowisko dalej było bardzo wyrównane. Na bramki Bartosza Przedpełskiego i Jakuba Kasperczaka często odpowiadali Piotr Stelmasik i Dawid Nowak. Po kwadransie gry w drugiej połowie szczypiorniści MKS-u prowadzili już 22:18, ale to nie był koniec emocji. Zawody trochę się zaostrzyły i na ławkę kar powędrowali kolejno Damian Komisarek i Bartosz Przedpełski z MKS-u oraz Dawid Graf z Tęczy. Ten ostatni już więcej na parkiecie nie pojawił się, bowiem za swoje przewinienie ujrzał czerwony kartonik. W poznańskim zespole pod nieobecność kontuzjowanych Michała KasperczakaMateusza Janura ciężar gry na swoje barki wziął wspomniany wcześniej Bartosz Przedpełski. Wychowanek Wisły Płock nie dość, że rzucał ważne bramki, to jeszcze wiele razy pomagał swoim kolegom doskonałymi asystami. W sumie rozgrywający zdobył dla MKS-u osiem bramek i był najskuteczniejszym graczem w zespole. O jedno oczko więcej na swoim koncie zapisał w barwach Tęczy Piotr Stelmasik, ale uczynił to wykorzystując rzuty karne.

Wygrywając w Kościanie poznańscy piłkarze ręczni do swojego dorobku dorzucili kolejne dwa punkty. W sumie mają ich już 43 i nic nie jest im w stanie zabrać pierwszego miejsca w tabeli. Kolejny mecz szczypiorniści MKS-u zagrają już w środę, a ich wyjazdowym rywalem będzie zespół OSiR-u Komprachcice.

MKS Tęcza Kościan - MKS Poznań 28:31 (14:16)

MKS Poznań: Zarzycki, Badowski, Kopczyński - Przedpełski 8, J. Kasperczak 5, Komisarek 4, Łączkowiak 3, Cegła 2 , Niedzielak 2, Kaczmarek 2, Perri 2, Szorcz 1,