Miedź nadal w grze. Czuwaj pokonany - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - AZS Czuwaj Przemyśl

Siódemka Miedź Legnica wygrała 37:28 z Czuwajem Przemyśl w meczu 24. kolejki rundy play-out PGNiG Superligi. Zespół trenera Marka Motyczyńskiego zrównał się punktami z Chrobrym Głogów.

Paweł Jantura

Siódemka Miedź zrealizowała plan w 100 procentach. Pewnie wygrała ze zdegradowanym już Czuwajem i przed meczem z Chrobrym w Głogowie zrównała się z nim punktami. Po niedzielnym meczu jasne się stało już, że walka o 10.miejce dające prawo gry w barażach, rozstrzygnie się między legniczanami i głogowianami.

Zespół trenera Marka Motyczyńskiego komplet punktów w niedzielnym spotkaniu zainkasował jak najbardziej zasłużenie, górując nad rywalem pod każdym względem. Choć ambitni Harcerze wcale nie przyjechali do Legnicy na wycieczkę.

Legniczanie długo nie mogli wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Po 10 minutach gry prowadzili 6:3, a w początkowej fazie spotkania skutecznością imponowali Andrzej Kryński, Aleksander Kokoszka i Łukasz Jarowicz. Gospodarze mieli jednak sporo kłopotów z ogromnym kołowym Czuwaju Maciejem Kubisztalem oraz Bogdanem Oliferczukiem. W efekcie w 22 min. Harcerze nieoczekiwanie objęli prowadzenie 11:10.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Siódemki, która w ciągu dwóch minut grając w osłabieniu po kolejnym wykluczeniu (w całym meczu legniczanie otrzymali aż 8 dwuminutowych kar, a goście ani jednej!) dorzucili 3 bramki, a Czuwaj tylko 1! I na przerwę zespół trenera Motyczyńskiego schodził prowadząc 17:14.

Początek drugiej odsłony meczu to trzy skuteczne kontry Siódemki wykończone przez Adama Skrabanię i Andrzeja Kryńskiego oraz skuteczny rzut Aleksandra Kokoszki z drugiej linii co przełożyło się na prowadzenie 21:15. Prawdziwy demontaż Czuwaju nastąpił jednak między 39 a 48 minutą meczu. Siódemka zdobyła 8 bramek z rzędu, nie tracą ani jednej.

W bramce zaczął świetnie spisywać się Paweł Kiepulski, a w ataku brylowali wciąż Kokoszka, Gregor, Kryński i Prątnicki. Przy wyniku 31:20 stało się jasne, że punkty zostaną w Legnicy. A emocje przy Lotniczej skończyły się.

Ostatecznie Siódemka wygrała 37:28. W sobotę legniczanie wybierają się na "wojnę" do Głogowa. Mecz z Chrobrym będzie miał ogromne znaczenie w kontekście walki o prawo do gry w barażach o utrzymanie się w PGNiG Superlidze.

Siódemka Miedź Legnica - AZS Czuwaj Przemyśl 37:28 (17:14)

Siódemka: Kiepulski, Dudek - Gregor, 7, Skrabania 5, Kokoszka 9, Jarowicz 3, Prątnicki 4, Adamski 1, Kryński 6, J. Czuwara 1, Droździk 1, W. Czuwara, Wita, Wojkowski.
Kary: 16 min.

Czuwaj: Jarosz, Sar, Szczepaniec - Nowak 3, Stołowski 1, Sliwka 3, Oliferczuk 7, Kroczek 3, Kostka 1, Basiak, Misiewicz 2, Papaj 1, M. Kubisztal 6, D. Kubisztal 1.
Kary: 0 min.

Sędziowali: Wojtyczka, Krawczyk (Katowice). Widzów: 400.