Orlen Wisła i MMTS Kwidzyn w półfinale, trzeci mecz w Puławach

Orlen Wisła Płock i MMTS Kwidzyn przypieczętowały awans do półfinału PGNiG Superligi. W trzecim środowym meczu NMC Powen Zabrze pokonał KS Azoty Puławy i w ich rywalizacji jest remis 1:1.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wicemistrzowie Polski nie mieli najmniejszych problemów z dotarciem do najlepszej czwórki rozgrywek w Polsce, pewnie ogrywając w wyjazdowym meczu Gaz-System Pogoń Szczecin. Spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando graczy Orlen Wisły, którzy jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy meczu (24:13). Dobre zawdy rozegrali skrzydłowi Christian Spanne i Valentin Ghionea, nieźle na kole spisywali się też Kamil Syprzak i Muhamed Toromanović. Wygrana Nafciarzy była w pełni zasłużona i można powiedzieć, że dla Portowców trzynastobramkowa porażka była najmniejszym wymiarem kary.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły dwa pozostałe środowe spotkania. W Kwidzynie w starciu między miejscowym MMTS-em a Tauron Stalą Mielec do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Będący pod ścianą Czeczeńcy dobrze rozpoczęli mecz, lecz z czasem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy kontrolowali wynik praktycznie do 57. minuty. Emocjonująca końcówka regulaminowego czasu (na dziesięć sekund przed końcem Stal wygrywała 30:29) zakończyła się bramką Adriana Nogowskiego, a w dogrywce podopieczni Krzysztofa Kotwickiego poszli za ciosem i zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Emocjonująco był też w Zabrzu, gdzie NMC Powen ograł KS Azoty Puławy. Początek meczu to świetna gra Mariusza Jurasika i spółki, dzięki czemu w 20. minucie Powen wygrywał 10:5. Goście z minuty na minutę dochodzili jednak do głosu, tuż po wznowieniu gry obejmując nawet trzybramkowe prowadzenie (20:17). Podopieczni Marcina Kurowskiego utracili jednak rytm gry, a napędzani przez Jurasika i Kamila Mokrzkiego zabrzanie przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść. O tym kto z nich zagra w półfinale zadecyduje trzeci mecz w Puławach. Warto także dodać, że z beznadziejnej strony w meczu "pokazali" się arbitrzy, podejmujący całą masę błędnych decyzji.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 27:40 (13:24)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Orlen Wisły.
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 6, Bartosz Konitz 5, Michal Bruna 4; dla Orlen Wisły - Valentin Ghionea 6, Chrisitan Spanne, Kamil Syprzak, Muhamed Toromanović, Adam Wiśniewski - po 5.

MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 35:32 (30:30; 17:16)
Stan rywalizacji: 2:0 dla MMTS-u.

NMC Powen Zabrze - KS Azoty Puławy 34:26 (13:12)
Stan rywalizacji: 1:1.
Najwięcej bramek: dla Powenu - Mariusz Jurasik 8, Kamil Mokrzki i Witalij Nat po 5; dla Azotów - Przemysław Krajewski 6, Mateusz Kus i Michał Szyba po 5.