Przypieczętowali grę w barażach - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin

Szczypiorniści Chrobrego pokonując w piątkowych derbach Dolnego Śląska zespół Zagłębia Lubin zapewnili sobie grę w barażach. Głogowianie zrobili kolejny krok w stronę utrzymania w PGNiG Superlidze.

Dla ekipy Zagłębia potyczka w Głogowie miała jedynie wymiar prestiżowy, bowiem Miedziowi już kilka spotkań wcześniej zapewnili sobie dziewiąte miejsce w tabeli i tym samym pewny ligowy byt. Chrobremu natomiast brakowało jednego punktu do przypieczętowania dziesiątej lokaty i gry w barażach.

Co prawda pierwsza bramka w meczu padła łupem gości, jednak to gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki na parkiecie. Głogowianie grali ambitnie i z wielkim zaangażowaniem, udowadniając, iż w meczu przed własną publicznością chcą dopiąć celu, jakim było zagwarantowanie sobie baraży. Chrobry dosyć szybko wypracował sobie 2-3-bramkową przewagę, którą goście za wszelką cenę próbowali zniwelować. Jednak do końca pierwszej połowy nie zdołali tego uczyć, bowiem do szatni obie drużyny zeszły przy prowadzeniu miejscowych 15:12.

Po zmianie stron głogowianie szybko dwukrotnie pokonali strzegącego bramki Miedziowych Adama Malchera i osiągnęli pięciobramkowe prowadzenie. Dość bezpieczny dystans do rywala wyraźnie uśpił drużynę Chrobrego. Coraz wyraźniej do głosu na parkiecie zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy z minuty na minutę odrabiali stratę bramkową. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem pojedynku z przewagi gospodarzy już nic nie pozostało, bowiem po bramce Mateusza Przybylskiego na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy 25:25. Chrobry nie zamierzał składać broni, a ciężar gry na swoje barki wzięli Mariusz Gujski i Krystian Kuta, których piękne trafienia z drugiej linii raz po raz zaskakiwały golkipera Zagłębia, co dało Chrobremu triumf w spotkaniu. Ostatecznie głogowska drużyna zwyciężyła 32:29.

Rezultat piątkowego pojedynku definitywnie wyjaśnił sytuację rywalizacji w rundzie play-out. Chrobry dopisując na swoje konto dwa punkty przypieczętował swoją grę w barażach, w których rywalem dolnośląskiej siódemki będzie zwycięzca dwumeczu z pary Nieba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk. Ponadto wiadomo już, iż obok Czuwaju Przemyśl do niższej klasy rozgrywkowej spadnie Miedź Legnica, a wynik przyszłotygodniowego legnicko-głogowskiego derbowego pojedynku nie będzie miał już żadnego znaczenia dla żadnej z drużyn.

SPR Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 32:29 (15:12)

SPR Chrobry: Zapora, Stachera, Kapela -Ścigaj 10, Gujski 8, Kuta 3, Bednarek 4, Mochocki 2, Płócienniczak 1, Łucak 1, Czekałowski 1, Płaczek 2, Wysokiński. Zagłębie:

Malcher, Małecki - Przysiek 7, Marciniak 6, Gumiński 3, Szymyślik 2, Przybylski 1, Paluch 1, Stankiewicz 1, Bartczak 4, Kużdeba 4. Kary:

SPR Chrobry 10 min., Zagłębie 8 min. (w tym czerwona kartka dla Palucha za faul)

Widzów: ok. 1000