Michael Biegler o losowaniu: Liczę, że szczęście nam dopisze

W piątek w duńskim Herning rozlosowane zostaną grupy turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2014. Na kogo trafią biało-czerwoni? Michael Biegler liczy, że szczęście będzie po stronie Polaków.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Polscy szczypiorniści awans do styczniowego turnieju wywalczyli zajmując drugie miejsce w grupie 5, tuż za plecami reprezentacji Szwecji. Z występów biało-czerwonych w trakcie eliminacji zadowolony był selekcjoner kadry Michael Biegler.

- Muszę pogratulować drużynie, bo zagrała bardzo dobre kwalifikacje. Na szczególne wyróżnienie zasługują za mecz w Gdańsku przeciw Szwedom, ale też za czterdzieści minut walki w Szwecji, za przedostatnie spotkanie w Holandii oraz kończący eliminacje mecz z Ukrainą, który także wygraliśmy. Uzyskaliśmy awans przy stosunku punktów 10:2, więc mogę być z tego szczęśliwy - stwierdził niemiecki trener.

Zakończone sukcesem eliminacje zbudowały wśród kibiców nadzieję na dobry występ polskiej reprezentacji na mistrzostwach w Danii. By osiągnąć tam sukces, sporym ułatwieniem będzie dobre losowanie i uniknięcie wielkich faworytów. Na to też liczy trener Biegler. - W piątek będziemy w Danii na losowaniu mistrzostw Europy i mam nadzieję, że szczęście nam tam dopisze - stwierdził.

Losowanie grup Mistrzostw Europy 2014 rozpocznie się o godz. 18:30. Portal SportoweFakty.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE z tego wydarzenia! Na 20:30 zaplanowany został natomiast towarzyski mecz Dania - Polska.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.