Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Paweł Tetelewski wróci do szkolenia młodzieży

Po upadku KSS-u Kielce Paweł Tetelewski chwilowo kończy z seniorską kobiecą piłką ręczną. Mimo że otrzymał dwie oferty z klubów PGNiG Superligi, zdecydował powrócić do szkolenia młodzieży.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sytuacja kieleckich Tygrysic od początku sezonu 2012/13 była dość trudna, lecz w klubie wierzono w uratowanie drużyny i wyjście na prostą jeszcze przed zakończeniem rozgrywek. Czerwiec 2013 przyniósł jednak tragiczny finał. - Wiedzieliśmy, że będzie nam ciężko w klubie, bo już w grudniu i styczniu zaczęło się robić poważnie z klubową kasą. Z tego co mówił jednak prezes mówił to wszystko miało być dobrze i mieliśmy się o nic nie martwić. Od spotkania do spotkania nic się nie zmieniało, aż prezes w ogóle przestał przychodzić by z nami porozmawiać - zdradza Paweł Tetelewski.

Były już szkoleniowiec KSS-u Kielce o całkowitym upadku klubu, podobnie jak i o wcześniejszym wycofaniu z rozgrywek PGNiG Superligi, dowiedział się od znajomych. - Przez dwa miesiące nikt z KSS-u się ze mną nie kontaktował i tak naprawdę ktoś ze znajomych zadzwonił do mnie z informacją. W sumie spodziewałem się takiego obrotu spraw - przyznaje były trener Tygrysic.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Tetelewski nie jest wyjątkiem w kieleckim klubie, bowiem jak sam przyznaje, o zaistniałych sytuacjach informowane nie były nawet zawodniczki. - Z tego co mi mówiły, prezes nie odbiera od nich telefonów. Jeśli znamy jakieś fakty, to z prasy albo Internetu - mówi. Były opiekun KSS-u dostrzega w upadku klub niewielki plus. - Całe szczęście, że dziewczyny się wypromowały i praktycznie wszystkie znalazły nowe kluby, bo to jedyny plus ostatnich miesięcy w klubie.

Co z przyszłością Tetelewskiego? Szkoleniowiec zostanie przy piłce ręcznej, ale w przyszłym sezonie nie zobaczymy go na ławce żadnego z klubów kobiecej Superligi. - Miałem dwie propozycje z Polski, ale nie były to oferty na tyle korzystne i konkretne bym przenosił się z Kielc z rodziną i dziećmi. Wrócę w związku z tym najprawdopodobniej do szkolenia młodzieży w Kielcach - kończy.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • Kielce CK Zgłoś komentarz
  popieram cie HBL ale pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie \
  • endriu122 Zgłoś komentarz
   gdzie jesteś złotousty prezesie?
   • HBL Zgłoś komentarz
    Powinien objąć drugi zespół Vive. To utalentowany szkoleniowiec a Litowski nie sprawdza się moim zdaniem w roli wychowawcy i trenera młodzieży Vive.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×