Turniej w Kwidzynie: Lijewski już rzuca - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk

Nie było niespodzianki w ostatnim piątkowym meczu Orlenu Wisły Płock z Wybrzeżem Gdańsk. Wicemistrz Polski wygrał 37:25, a pierwsze bramki dla swojego nowego klubu zdobył Marcin Lijewski.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania na boisku dominowała drużyna Orlenu Wisły Płock, która co prawda jeszcze w siódmej minucie po bramce z rzutu karnego wychowanka płockiego klubu, a obecnie prawoskrzydłowego czerwono-biało-niebieskich - Andrzeja Rakowskiego prowadziła zaledwie 5:4, ale później zdobyła najpierw cztery, a chwilę później sześć bramek z rzędu.

Dzięki tej znakomitej serii po bramce skutecznego w kwidzyńskim turnieju Mateusza Góralskiego w 19 minucie, Nafciarze prowadzili już 16:6. Jak się później okazało ta przewaga utrzymała się do końca pierwszej części spotkania i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 20:10. Co warte podkreślenia, w 21 minucie swoją pierwszą bramkę w nowej drużynie zdobył Marcin Lijewski, który często podkreśla przywiązanie do Wybrzeża, w którego barwach zdobył pierwsze w karierze mistrzostwo Polski.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a nawet momentami zaczęli dominować gdańszczanie, wśród których w ataku brylował doświadczony Dawid Nilsson. Po bramce Wojciecha Prymlewicza w 38 minucie było już tylko 25:19. Później jednak podopieczni Manolo Cadenasa znów grali twardo i skutecznie w obronie, dzięki czemu mieli też mniej problemów w ataku. Przewaga rosła, a sporo bramek rzucił Ivan Nikcević. Ostatecznie mecz zakończył się 12-bramkowym zwycięstwem wicemistrzów Polski.

Mimo porażki, Damian Wleklak przyznał, że mecz z płocczanami był cennym doświadczeniem. - Widać dużą różnicę między nami, a Wisłą szczególnie jeśli chodzi o zachowanie zawodników oraz wyszkolenie. Dużo pracy przed nami, ale było parę fajnych momentów z naszej strony. Chcemy udoskonalać naszą obronę i na razie nam to nie zawsze wychodzi. Poza tym Wisła to wicemistrz Polski i dzieli nas duża różnica. Fajnie się sprawdzić z takim rywalem - powiedział były reprezentant Polski, a obecny II trener Wybrzeża.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 37:25 (20:10)

Orlen Wisła: Sego, Morawski, Wichary - Góralski 6, Ghionea 5, Nikcević 4, Syprzak 4, Jurkiewicz 3, Toromanović 3, Lijewski 3, Wiśniewski 2, Nenadić 2, Piechowski 2 (2 min), Kwiatkowski 1, Kavas 1, Eklemović 1.

Wybrzeże: Sokołowski, Głębocki - Mogielnicki 5, Nilsson 5, Rogulski 3, Kornecki 3, Rakowski 2, Nidzgorski 2, Żak 1, Prymlewicz 1, Strzebiecki 1, Helman 1, Kondratiuk 1 oraz Papaj, Sulej, Waszkiewicz, Piwowarczyk, Abram.

Kary: Orlen Wisła - 2 min, Wybrzeże - 0 min.

Nielba Wągrowiec 2 0 46:68 -22

Sobotnie mecze: 9.30 Nielba Wągrowiec - Gaz-System Pogoń Szczecin 11.15 MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 13.00 Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 14.45 Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec 16.30 Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn