Turniej w Kwidzynie: Komplet zwycięstw Nafciarzy - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W ostatnim meczu Turnieju o Puchar MMTS-u Kwidzyn Orlen Wisła Płock pokonała gospodarzy 28:22 i zakończyła rozgrywki z kompletem zwycięstw. Aż dziesięć bramek zdobył Ivan Nikcević.

Podopieczni Manolo Cadenasa od pierwszych piątkowych spotkań pokazywali, że są jedynymi faworytami kwidzyńskiego turnieju. MMTS po piątkowych spotkaniach również był liderem, jednak uległ nieoczekiwanie Wybrzeżu Gdańsk.

Od początku spotkania, w którym zmierzyły się ze sobą druga i trzecia drużyna PGNiG Superligi z ubiegłego sezonu dominowali szczypiorniści Orlenu Wisły Płock, którzy po osiemnastu minutach gry prowadzili już 11:3! Duża w tym zasługa Ivana Nikcevicia, który do tego czasu zdobył siedem bramek dla Nafciarzy. Jak to bywa w piłce ręcznej, wysokie prowadzenie często dekoncentruje zawodników i podobnie było tym razem.

Gdy wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Kotwickiego już nie podniosą się z kolan, od 21 do 27 minuty zdobyli aż siedem bramek z rzędu! Aż trzykrotnie Marcina Wicharego oraz Marina Sego, który wszedł po zmianie stron pokonał Grzegorz Szczepański, a po skutecznym rzucie Mateusza Seroki już w drugiej części gry MMTS przegrywał już tylko 12:11! Zapowiadały się olbrzymie emocje w drugiej części gry, jednak Orlen Wisła złapała oddech i zaczęła konsekwentnie budować przewagę na nowo.

Gdy w 38 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Valentin Ghionea, Nafciarze prowadzili już 21:16. Później jeszcze zdobyli cztery bramki z rzędu i ich przewaga wzrosła do siedmiu bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:22 i Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn pojechał do Płocka.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 28:22 (12:9)

Orlen Wisła: Wichary, Sego - Nikcević 10, Ghionea 4, Nenadić 3, Jurkiewicz 3, Wiśniewski 2, Toromanović 2, Lijewski 2 (2 min), Eklemović 2 oraz Syprzak (2 min), Kwiatkowski, Kavas, Góralski, Piechowski.

MMTS: Szcecina, Kiepulski - Genda 6, Seroka 4 (2 min), Szczepański 3 (2 min), Zadura 3 (4 min), Klinger 2 (2 min), Peret 2, Łangowski 2 (2 min) oraz Jędrzejewski, Mroczkowski, Sadowski, Rosiak, Nogowski, Górski, Daszek.

Kary: Orlen Wisła - 4 min, MMTS - 12 min.

Rzuty karne: Orlen Wisła - 5/5, MMTS - 1/1.