Memoriał Klempela: Wygrana puławian, kolejna porażka gdańszczan

Za nami poranne mecze grupy A X Międzynarodowego Memoriału Jerzego Klempela Piłki Ręcznej Mężczyzn Drużyn Klubowych. Tym razem zwycięstwa odnosiły drużyny z Mińska, Puław i Zaporoża.

Michał Gałęzewski

W pierwszym piątkowym spotkaniu białoruskie SKA Mińsk nie dało żadnych szans rosyjskiej Zariji Astrachań i wygrało 23:16. Osiem bramek dla zwycięzców zdobył Wiktor Zajcow.

SKA Mińsk - Zarija Astrachań 23:16 (12:8)

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół z Puław. Podopieczni Bogdana Kowalczyka pokonali HC Gomel 25:14. Pierwsze minuty należały do Białorusinów, którzy po sześciu minutach prowadzili 4:2. Później jednak podopieczni Bogdana Kowalczyka rzucali seryjnie bramki i pierwszą połowę wygrali 13:9.

W drugiej części spotkania świetną formę zachowali szczypiorniści z województwa lubelskiego. Od 25 do 28 minuty zdobyli aż pięć bramek z rzędu, z czego trzy rzucił Adam Babicz. Ostatecznie polski zespół wygrał 25:14.

KS Azoty Puławy - HC Gomel 25:14 (13:9)

Skład Azotów: Stęczniewski, Grzybowski - Babicz 7, Ćwikliński 3, Krajewski 3, Łyżwa 2, Kus 2 (2 min), Skrabania 2, Szyba 2, Przybylski 1, Jankowski 1, Kowalik 1 oraz Tylutki (2 min).

Kolejny słaby mecz w ofensywie zagrało Wybrzeże Gdańsk. Czerwono-biało-niebiescy przegrywali z Ukraińcami z Zaporoża od początku spotkania, a po dziesięciu minutach i bramce Maksima Biegala na tablicy wyników widniał rezultat 6:1. Ostatecznie na przerwę szczypiorniści obu drużyn schodzili przy wyniku 9:4 dla ZTR-u, a trzy z czterech bramek dla gdańszczan zdobył Dawid Nilsson.

Od początku drugiej połowy Wybrzeże wzięło się do odrabiania strat i po bramce Wojciecha Prymlewicza było już tylko 9:7. Później jednak po raz kolejny świetnie grali Ukraińcy i ostatecznie wygrali aż 21:10.

ZTR Zaporoże - Wybrzeże Gdańsk 21:10 (9:4)

Skład Wybrzeża: Chmieliński - Nilsson 3, Kondratiuk 2, Prymlewicz 2, Mogielnicki 2, Kornecki 1 oraz Żak, Nidzgorski, Rakowski, Strzebiecki, Papaj, Rogulski (2 min).