Turniej w Ilsenburgu: Wisła zagra o piąte miejsce

Orlen Wisła Płock w swoim drugim meczu podczas turnieju Harz Energie-Cup uległa Rhein-Neckar Lowen. W meczu o piąte miejsce podopieczni Manolo Cadenasa zagrają ze szwedzką Eskilstuną.

Kamil Kołsut
Nafciarze występy w Ilsenburgu rozpoczęli od przedpołudniowej porażki z TSV Hannoverem-Burgdorf. Wicemistrzowie Polski w konfrontacji z Niemcami pokazali się z dobrej strony, przez niemal cały mecz prowadząc różnicą kilku trafień. W samej końcówce spotkanie graczom Cadenasa zabrakło jednak skuteczności i koncentracji, co w połączeniu z dwuminutowymi wykluczeniami sprawiło, że komplet punktów padł łupem rywali.

Spotkanie z Lwami płocczanie także rozpoczęli nieźle, dla Nafciarzy były to jednak miłe złego początki, przewaga rywali rosła bowiem z minuty na minutę. Jeszcze na przerwę Wisła schodziła mają na swoim koncie o jedno trafienie mniej od przeciwnika, druga połowa bezdyskusyjny należała już jednak dla ekipy z Manheim.

- W końcówce opadliśmy z sił, brakowało nam koncepcji na rozwiązywanie akcji ofensywnych, a rywale przeciwstawili nam szczelną obronę i dobre interwencje bramkarzy - relacjonuje w rozmowie ze SportoweFakty.pl trener Wisły, Krzysztof Kisiel. Lwy zwyciężyły ostatecznie różnicą ośmiu trafień i w niedzielę to one zagrają o sukces w całym turnieju.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas!

Dla Nafciarzy mecz z Rhein-Neckar był kolejną okazją do zgrywania drużyny, latem w płockim zespole pojawiło się bowiem kilku nowych zawodników. - Starali się oni z całych sił, trener Cadenas próbował jednak różnych ustawień, żeby dać wszystkim odpocząć. W naszym ataku brakowało Petara Nenadicia, co także miało wpływ na naszą postawę. Po grze rywali było ponadto widać, że rozgrywki Bundesligi ruszają już za tydzień, a nam pozostało jeszcze trochę czasu - podsumowuje w rozmowie ze SportoweFakty.pl Kisiel.

O piąte miejsce Harz Energie-Cup Wiślacy zagrają z Eskilstuną, która w sobotę przegrała z z MT Melsungen i SC Magdeburgiem.

Rhein-Neckar Lowen - Orlen Wisła Płock 32:24 (16:15)

Wisła: Sego, Wichary – Ghionea 7, Wiśniewski 4, Syprzak 3, Nikcevic 2, Kavas 2, Lijewski 2, Toromanovic 2, Jurkiewicz 1, Eklemović 1, Milas, Kwiatkowski.

Pozostałe mecze

Grupa A

Orlen Wisła Płock - TSV Hannover-Burgdorf 24:25 Rhein-Neckar Löwen - TSV Hannover-Burgdorf 37:19

M. Zespół Z R P Bramki Pkt
1. Rhein-Neckar Löwen 2 0 0 69:43 4
2. TSV Hannover-Burgdorf 1 0 1 34:61 2
3. Orlen Wisła Płock 0 0 2 48:59 0

Grupa B

MT Melsungen - Eskilstuna Guif 36:26 Eskilstuna Guif - SC Magdeburg 28:36 SC Magdeburg - MT Melsungen 29:35

1. MT Melsungen 2 0 0 71:55 4
2. SC Magdeburg 1 0 1 65:63 2
3. Eskilstuna Guif 0 0 2 54:72 0