Memoriał Klempela: Wygrana Pogoni, Motor wciąż z kompletem zwycięstw

Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała Azoty Puławy 18:15 w pierwszym meczu o miejsca 1-4 Memoriału Jerzego Klempela. Kolejny, szósty raz z rzędu wygrał Motor Zaporoże.

Michał Gałęzewski

Gaz-System przerwał doskonałą passę puławian, wygrywając z nimi 18:15. Po dziesięciu minutach i po bramce, którą zdobył Przemysław Krajewski był remis 4:4. Później jednak cztery bramki z rzędu zdobyli szczecinianie, którzy wygrali pierwszą połowę 10:8.

Od początku drugiej części spotkania do głosu doszli szczypiorniści z województwa lubelskiego, którzy po bramce Mateusza Kusa prowadzili 13:12. Wtedy ponownie cztery razy z rzędu trafiali szczecinianie, którzy ostatecznie po bramce Wojciecha Jedziniaka wygrali 18:15.

KS Azoty Puławy - Gaz-System Pogoń Szczecin 15:18 (8:10)

Bramki dla Azotów: Krajewski 6, Szyba 3, Kus 2, Przybylski 2, Babicz 1, Tarabochia 1.

Bramki dla Gaz-System Pogoni: Zydroń 4, Zaremba 3, Konitz 3, Marković 3, Jedziniak 3, Krupa 1, Shilovich 1.

W ostatnim sobotnim spotkaniu jedyna niepokonana drużyna - Motor Zaporoże nie dała szans zespołowi SKA Mińsk i prowadząc praktycznie od pierwszych minut wygrała 27:16.

SKA Mińsk - HC Motor Zaporoże 16:27 (8:16)