Turniej im. Antoniego Weryńskiego: Stal z kompletem zwycięstw

Tauron Stal Mielec pokonała KPR Legionowo i z kompletem zwycięstwa tryumfowała w Turnieju im. Antoniego Weryńskiego. W ostatnim meczu zespół Ryszarda Skutnika okazał się lepszy o pięć bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Decydujące o pierwszym miejscu w turnieju starcie dobrze rozpoczęła mielecka ekipa, w 11. minucie obejmując prowadzenie 6:4 po bramce bośniackiego rozgrywającego Nikoli Dżono. I choć zespół z Legionowa odpowiedział trafieniem byłego gracza Czeczeńców, Pawła Gawęckiego, a w 18. minucie doprowadził nawet do remisu 9:9 (trafienie innego byłego mielczanina, Pawła Albina), to nikt z zespołu z Mazowsza nie był w stanie konkurować z Rafałem Glińskim.

Rozgrywający Tauron Stali tylko w pierwszej połowie aż dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, w całym meczu zdobywając czternaście bramek i wręcz w pojedynkę przesądzając o losach rywalizacji. W 21. minucie Gliński wysunął Czeczeńców na prowadzenie 11:9 i do spółki z Grzegorzem Sobutem i Antonio Pribanicem utrzymywał swój zespół na prowadzeniu aż do 53. minuty (wówczas bramkę zdobył ktoś spoza wspomnianej trójki).

Stal od pierwszych minut rywalizacji dyktowała warunki gry i od momentu uzyskania prowadzenia w 21. minucie, nie oddała go już do końcowego gwizdka. Zespołowi z Legionowa oddać należy jednak ambitną postawę i walkę o korzystny wynik do ostatniej minuty. Spośród podopiecznych duetu Jarosław Cieślikowski - Marcin Smolarczyk świetne zawody rozegrali rozgrywający Paweł Albin (6 bramek) i Mateusz Wiak (7 trafień). By podjąć równorzędną walkę z mielecką drużyną zabrakło im jednak wsparcia w kolegach.

Stal z kompletem punktów (trzy zwycięstwa) zakończyła Turniej im. Antoniego Weryńskiego na pierwszym miejscu. Za jej plecami znaleźli się KPR Legionowo (dwie wygrane, jedna porażka), Gwardia Opole (jedno zwycięstwa i dwie przegrane) oraz Wybrzeże Gdańsk (trzy porażki).

Tauron Stal Mielec - KPR Legionowo 33:28 (16:14)

Tauron Stal: Kryński, Lipka - Gliński 14, Pribanić 7, Sobut 6, Dżono 2, Chodara 1, Janyst 1, Krępa 1, Krieger 1, Adamuszek, Gudz, Kostrzewa, Wilk.

Legionowo: Zapora, Rybicki, Szałucki - Wiak 7, Albin 6, Dzieniszewski 3, Gawęcki 3, Pomiankiewicz 3, Prątnicki 2, Suliński 2, Szmulik 2, Bulej, Kasprzak, Milewski, Titow, Wuszter, Zasikowski.

Karne: Tauron Stal - 8/8; Legionowo - 3/3.

Kary: Tauron Stal - 4 min. (Gudz - 4 min.); Legionowo - 4 min. (Wuszter, Gawęcki - po 2 min.).

Turniej im. Antoniego Weryńskiego: Gwardia rozbiła WybrzeżeTurniej im. Antoniego Weryńskiego: Legionowo lepsze w starciu beniaminkówTurniej im. Antoniego Weryńskiego: Drugie wysokie zwycięstwo Stali