Podział punktów w Opolu i Zabrzu (wyniki)

W sobotę szczypiorniści z PGNiG Superligi dokończyli 4. kolejkę spotkań. W najciekawszym meczu Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością z Gaz-System Pogonią Szczecin.

Sławomir Bromboszcz

Do szlagierowego spotkania 4. kolejki doszło w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik gościł lidera rozgrywek ze Szczecina. Przyjezdni fantastycznie rozpoczęli zawody, doskonała postawa w bramce Tomislava Stojkovicia sprawiała, że Pogoń objęła prowadzenie 11:3. Gdy wydawało się, że jest już po meczu w bramce zabrzan zaczął świetnie spisywać się Sebastian Suchowicz, co pozwoliło gospodarzom na odrobienie części strat 9:13. Po pierwszej połowie wynik spotkania wciąż był sprawą otwartą. W drugiej części zawodów gra była niezwykle wyrównana. W końcówce zabrzanie grali w podwójnej przewadze, jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się remisem.

W Opolu spotkały się zespoły, które w tym sezonie radzą sobie bardzo słabo. Chyba jednak nikt nie spodziewał się tak miażdżącej dominacji beniaminka w pierwszej połowie. Podopieczni Marka Jagielskiego od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry i do szatni zeszli prowadząc 20:9! W drugiej odsłonie to Stal Mielec była stroną przeważającą i systematycznie odrabiała straty. Zespół Ryszarda Skutnika  zdołał niwelować jedenastobramkową przewagę rywali i wywieźć z Opola punkt. To jednak wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Do interesującego starcia doszło także w Puławach, gdzie rywalem miejscowych Azotów był MMTS Kwidzyn. Zespół prowadzony przez Bogdana Kowalczyka od początku uzyskał inicjatywę i utrzymywał w pierwszej połowie skromne prowadzenie. Szczypiorniści MMTS-u byli tego dnia słabszym zespołem i nie potrafili zniwelować strat. Po zmianie stron przewaga puławian była już wyraźniejsza. Gospodarze pewnie pokonali MMTS i zdobyli cenne punkty.

W Głogowie doszło do spotkania niezwykle istotnego dla układu dolnej części tabeli. Szczypiorniści Chrobrego do meczu z KPR-em Legionowo przystąpili podbudowanie cennym zwycięstwem w Mielcu. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego po wyrównanym początku wypracowali kilkubramkową przewagę, którą utrzymywali przez resztę spotkania. Beniaminek nie był w stanie zagrozić głogowianom i spotkanie na Dolnym Śląsku zakończył porażką.

Górnik Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:30 (9:13)
Najwięcej bramek: dla Górnika - Michał Kubisztal 11, Robert Orzechowski 7, dla Pogoni - Bartosz Konitz 8, Wojciech Zydroń 7.

Gwardia Opole - SPR Stal Mielec 30:30 (20:9)
Najwięcej bramek: dla Gwardii - Marceli Migała 8, dla Stali - Michał Adamuszek 8.

SPR Chrobry Głogów - KPR Legionowo 25:22 (16:12)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Anton Prakapenia 8, Jurij Gromyko 6, Jakub Łucak 4, dla KPR - Witalij Titow 11, Kamil Ciok 3, Michał Bałwas 3.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14) Najwięcej bramek: dla Azotów - Piotr Masłowski 10, Jan Sobol 7, Michał Szyba 6, Adam Babicz 5, dla MMTS - Adrian Nogowski 7, Kamil Sadowski 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select