LM: Ghionea i Szmal w siódemce kolejki! Interwencja "Kasy" wybrana najefektowniejszą!

Valentin Ghionea z Orlen Wisły Płock i Sławomir Szmal z Vive Targów Kielce zostali wybrani do siódemki 2. kolejki Ligi Mistrzów! Ponadto jedna z interwencji "Kasy" wygrała zestawienie TOP 5.

Paweł Nowakowski

Prawoskrzydłowy Nafciarzy imponował skutecznością w wyjazdowej konfrontacji z
Dunkerque HB rzucając łącznie 12 bramek (tylko dwie z rzutu karnego) - z czego
aż osiem w pierwszej połowie. Rumun miał wielki wkład w premierowe zwycięstwo Orlen Wisły Płock w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Z szesnastoma trafieniami na koncie plasuje się na 4. miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Do siódemki kolejki trafił również Sławomir Szmal. "Kasa" w wygranym 35:23 pojedynku z FC Porto Vitalis bronił na 45 procentowej skuteczności. "Perfekcyjny powrót Szmala" - skomentowali nominację dziennikarze ehfTV, mając na uwadze fakt, że w minionym sezonie zawodnicy mistrza Polski zdominowali klasyfikację najczęściej wyróżnianych zawodników.

Ponadto interwencja bramkarza Vive Targów Kielce z 17. minuty, kiedy w efektowny sposób zatrzymał lewoskrzydłowego Micka Schuberta, została wybrana najładniejszą obroną drugiej serii spotkań Champions League.