Małe derby dla Elbląga - relacja z meczu KS Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier-Pomezania Malbork

Szczypiorniści KS Meble Wojcik Elbląg w końcu zwyciężyli przed własną publicznością i po dobrej grze pokonali Pomezanię Malbork 28:20.

Anna Dembińska

Pojedynki pomiędzy Wójcikiem a Pomezanią zawsze wzbudzały wiele emocji, jak to w zwyczaju mają spotkania sąsiadujących ze sobą drużyn. Faworytem tego pojedynku byli przyjezdni, którzy zdecydowanie lepiej rozpoczęli ligowe rozgrywki niż elblążanie.

Początek meczu w Elblągu był wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt do stanu 4:4 w 12. minucie. Dalsza część spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy w ciągu dziesięciu minut zdobyli sześć bramek pod rząd nie tracąc w tym czasie żadnej. Gospodarze grali agresywnie w obronie, w bramce rewelacyjnie spisywał się Henryk Rycharski, który wielokrotnie stopował poczynania Pomezanii. Elblążanie nie mieli większych problemów z wykończeniem ataku pozycyjnego, a także kontrataków. W szeregach malborskiej drużyny najskuteczniejszy był Łukasz Cieślak, który zdobył sześć goli, w tym trzy z rzutów karnych. Po 30 minutach gry Elbląg prowadził 12:8.

Kilka minut po wznowieniu gry sędziowie po raz kolejny odesłali na ławkę kar Marcina Malewskiego, a chwile później Michała Gryza, przez co elblążanie grali w podwójnym osłabieniu. Takiej okazji nie mogli zmarnować goście, którzy po golach Dariusza Kawczyńskiego oraz Damiana Piórkowskiego mieli już tylko cztery bramki straty (16:12). W dalszej części spotkania gra toczyła się niemal punkt za punkt, mimo że elblążanie przez kolejne minuty musieli grać w osłabieniu. W 50. minucie spotkania, po golu Tomasza Maluchnika, Wójcik prowadził 23:17. Malborczycy próbowali jeszcze odmienić losy spotkania kryjąc indywidualnie Mikołaja Kupca i Maluchnika, jednak manewr ten na niewiele się zdał. Dobra gra elblążan w defensywie i w bramce zaowocowała wygraną 28:20.

Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier-Pomezania Malbork 28:20 (12:8)

Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk - Gryz 5, Malczewski 4, Kupiec 4, Mazur 4, Maluchnik 3, Bąkowski 2, Nowakowski 2, Spychalski 2, Olszewski 1, Malewski 1, Malandy, Kostrzewa, Ośko.
Kary: 18 minut
Karne: brak

Pomezania: Sibiga, Kądziela R., Kądziela P. - Cieślak 6, Lipiński 3, Suwisz 3, Babicki 2, Boneczko 2, Baraniak 1, Piórkowski 1, Kawczyński 1, Jaszczyński 1, Hanis, Czarnecki, Miedziński, Derdzikowski.
Kary: 4 minuty
Karne: 5/6

Kary: Wójcik - 18 minut (Malewski 6 min. = czerwona kartka, Gryz - 4min., Malczewski - 4min., Olszewski - 2min., Spychalski - 2 min.), Pomezania - 4 minuty (Suwisz - 2min., Babicki - 2min.)

Sędziowali: Słowiński-Wiraszka