Trzeci mecz w sezonie, trzecie zwycięstwo Warszawianki - relacja z meczu KS Warszawianka - ChKS Łódź

W minioną sobotę po raz pierwszy gospodarzem meczu był stołeczny zespół Warszawianki. Warszawska ekipa pokonała gości z Łodzi 30:23.

Redakcja
Redakcja

Pierwsze minuty spotkania były niezwykle emocjonujące. Początkowo jego przebieg kontrolował CHKS Łódź, który prowadził do piętnastej minuty pierwszej połowy. Zagrożeniem dla stołecznych szczypiornistów byli tacy zawodnicy jak Łukasz Scios, Patryk Biernacki oraz Adrian Nowicki. Warszawianka jednak nie dała za wygraną i od siedemnastej minuty meczu rozpoczęła gromadzić coraz większą ilość punktów, by ostatecznie zakończyć pierwsza połowę z sześcioma bramkami przewagi (16:10). Na uwagę zasługiwały udane interwencje bramkarza Warszawianki, Jakuba Stolarskiego, a także gra Pawła Przykuty, Łukasza Kolczyńskiego, Pawła Kwiatkowskiego (młodszego) oraz Pawła Kwiatkowskiego (starszego).

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych punktów dla Warszawianki. Przewaga stołecznego nad łódzkim zespołem utrzymywała się na poziomie siedmiu punktów. Tym razem to Warszawianka rozdawała karty od pierwszych minut dzięki Karolowi Juszczykowi, Jakubowi Soji, Marcinowi Prokopowi oraz bardzo dobrej grze w bramce Bartosza Trońskiego. Na uwagę zasługują także występy najmłodszych zawodników Warszawianki - Huberta Obydzia i Marka Podobasa, który wykorzystał rzut karny w 58 minucie meczu zdobywając tym samym 30 bramkę dla swojego zespołu. Mimo niekorzystnego wyniku dla łodzian, zawodnicy tego zespołu nie dali za wygraną i walczyli do ostatnich minut spotkania. Na uznanie zasługiwała gra Marka Urbańskiego, Krzysztofa Zasady i Patryka Biernackiego.

Głośny doping kibiców Warszawianki oraz komentowanie meczu przez spikera sprawiło, że atmosfera przy Piaseczyńskiej była jak zwykle niepowtarzalna.
To już trzeci występ i trzecia wygrana Warszawianki. Gratulujemy ekipie Tomasza Porzezińskiego.

KS Warszawianka - ChKS Łódź 30:23 (16:10)

KS Warszawianka: Burczak-Abramowicz, Skorek, Podobas 1, Bajerowski 1, Pióro, Kwiatkowski (młodszy) 3, Przykuta 3, Soja 3, Łagowski, Prokop 1, Obydź 1, Juszczyk 5, Kolczyński 8, Kwiatkowski (starszy) 4, Stolarski, Troński.