Thriller w Kaliszu, efektowny Viret (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z I ligi rozegrali trzy spotkania w ramach 6. kolejki. W najciekawszym pojedynku MKS Kalisz zremisował z Ostrovią Ostrów Wlkp.

Sławomir Bromboszcz

Wiele emocji dostarczyły derby Wielkopolski. Faworyzowani szczypiorniści MKS-u Kalisz nie mieli łatwej przeprawy w starciu z Ostrovią Ostrów Wlkp. W pierwszej połowie inicjatywa należała do kaliszan, którzy prowadzili 13:10, jednak jeszcze przed przerwą ostrowianie odrobili starty z nawiązką 13:14. Po zmian stron na parkiecie nadal trwała niezwykle zacięta walka. Losy meczu ważyły się do ostatniej minuty. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami 23:23.

Świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Lublinie, gdzie miejscowi Akademicy zostali rozbici przez Viret CMC Zawiercie. Podopieczni Giennadija Kamielia  odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Akademicy starali się walczyć, jednak z upływem czasu dominacja zawiercian była coraz bardziej wyraźna. Zwycięstwo 40:19 obrazuje jak w chwili obecnej wielka różnica dzieli obie drużyny.

W Olsztynie niezwykle potrzebnych punktów nie udało się wywalczyć Akademikom ze stolicy. Piłkarze ręczni Warmii Travelandu potwierdzili dobrą formę i pewnie pokonali rywala z Warszawy. Początek spotkania należał do przyjezdnych, jednak olsztynianie szybko przejęli inicjatywę i wypracowali kilkubramkową przewagę. Warmia mogła spokojnie kontrolować losy pojedynku, zwyciężając 35:28.