Ostre strzelanie do jednej bramki - relacja z meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz

Pełna dominacja sądeczanek - tak krótko można określić to, co działo się na parkiecie w spotkaniu 8. kolejki PGNiG Superligi. Olimpia-Beskid wygrała w pełni zasłużenie 16 bramkami.

Krzysztof Niedzielan

Pierwsze minuty nie sugerowały tego, jak wysoko drużyna gospodarzy może prowadzić do przerwy. Na parkiecie toczyła się wyrównana walka, a obie ekipy popełniały sporo błędów kroków, czy gubiły piłki. Od dwunastej minuty sądeczanki zaczęły odskakiwać. Po rzucie Pauli Przytuły było jeszcze 5:4, a potem osiem kolejnych bramek rzuciły gospodynie.

Gromkie brawa zebrała Karolina Olszowa za swój rzut w samo okienko na 6:4. Popisową akcję pokazała też Joanna Gadzina, która chwilę po powrocie na boisko przechwyciła piłkę i nie dała szans bramkarce w pojedynku sam na sam, co pozwoliło wyjść na prowadzenie prowadzenie 11:4. Impas SPR-u przełamała w 23. minucie Przytuła (13:5), lecz podopieczne Lucyny Zygmunt kontrolowały boiskowe wydarzenia i na przerwę schodziły z prowadzeniem 17:8. Mogły prowadzić jeszcze wyżej, ale też nie ustrzegły się błędów.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Po zmianie stron Olimpia-Beskid sukcesywnie powiększała przewagę. Mocno przyczyniła się do tego Katarina Dubajova, autorka siedmiu trafień w drugiej części. To właśnie po rzucie Słowaczki, szczypiornistki z Nowego Sącza prowadziły w 40. minucie już 23:10. Na nic zdawała się ambitna i skuteczna gra Paulina Marszałek, wspomaganej przez Agatę Wcześniak i Paulę Przytułę. To było za mało na rozpędzone podopieczne Lucyny Zygmunt.

Choć SPR zbliżył się w 47. minucie na jedenaście punktów, to sześć kolejnych zdobyła Olimpia, między innymi dzięki dynamicznym rajdom Gadziny i rzutom karnym skutecznie wykonywanym przez Dubajovą. W końcówce gospodynie nieco się rozluźniły, ale pewnie dowiozły do końca wysokie zwycięstwo, które mówi samo za siebie.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz 36:20 (17:8)