Ruch Chorzów wygrał w Olkuszu, Start rozbił Zagłębie Lubin! (wyniki)

Ruch Chorzów pokonał SPR Olkusz, Olimpia-Beskid łatwo ograła Piotrcovię, a Start Elbląg nadspodziewanie łatwo poradził sobie z wicemistrzyniami z Lubina w sobotnich meczach Superligi Kobiet.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zwycięstwo w Olkuszu było dla szczypiornistek chorzowskiego Ruchu dopiero drugim w sezonie, ale co istotne odniesionym nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie na parkietach PGNiG Superligi. Niebieskie w pierwszej połowie meczu miały jednak spore problemy z uzyskaniem znaczącej przewagi i do szatni obie siódemki zeszły przy remisie 11:11. Po zmianie stron gospodynie nieznacznie opadły z sił, co natychmiast wykorzystały przyjezdne, w 45. minucie osiągając trzy bramki przewagi (19:16). Ruch nie oddał już prowadzenia do ostatnich minut i zwyciężył 28:22.

Atut własnego parkietu w spotkaniu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski wykorzystały natomiast zawodniczki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Lucyny Zygmunt już w pierwszych minutach zdominowały rywalki z łódzkiego, kilkubramkową zaliczkę wypracowując tuż przed końcem pierwszej połowy (14:9). Świetne zawody po raz kolejny rozgrywała doświadczona Katarina Dubajova (9 bramek), która w drugiej części meczu wysunęła Beskid na dziesięciobramkowe prowadzenie (21:11). W końcówce spotkania Piotrcovia zniwelowała część strat, ale wygrana Olimpii nie podlegała dyskusji.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

Piąte zwycięstwo w sezonie, podobnie zresztą jak i Olimpia-Beskid, odniosły szczypiornistki Startu Elbląg. Ekipa Antoniego Pareckiego zaskakująco łatwo poradziła sobie z wicemistrzyniami kraju z Lubina, wyłącznie w pierwszej połowie rzucając Miedziowym aż 20 bramek. Podopieczne Bożeny Karkut fatalnie spisywały się w defensywie, gdzie każdy ich najmniejszy błąd był wykorzystywany przez nabierające animuszu elblążanki. Bardzo dobre zawody rozgrywały skrzydłowe Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec, z drugiej linii bramkę Zagłębia bombardowały zaś Joanna Waga oraz Monika Aleksandrowicz. Start zwyciężył ostatecznie 34:28, zdobywając niezwykle cenne punkty w kontekście rywalizacji w fazie play-off.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 22:28 (11:11)
Najwięcej bramek: dla SPR - Agata Basiak 5, Natalia Wicik 4; dla Ruchu - Monika Migała, Sabina Kobzar - po 5.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:28 (20:16)
Najwięcej bramek: dla Startu - Kinga Grzyb 8, Joanna Waga, Monika Aleksandrowicz, Katarzyna Koniuszaniec - po 6; dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa, Jelena Bader - po 6, Kaja Załęczna 5.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:22 (14:9) Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Katerina Dubajova 9, Karolina Płachta 6; dla Piotrcovii - Katarzyna Piecaba 5, Anna Szafnicka 5.