Pogrom w derbach Gdańska, cenne punkty MKS-u Poznań (wyniki)

Wybrzeże zwyciężyło w derbach Gdańska, MKS Poznań zdobył cenne punkty w Gdyni. W sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni rozegrali 10. kolejkę spotkań.

Sławomir Bromboszcz

Nie było niespodzianki w derbach Gdańska. Przed rokiem młodzi szczypiorniści SMS-u zdołali pokonać faworyta rozgrywek, tym razem podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza nie dali rywalom szans. Tylko początek spotkania był wyrównany, później na parkiecie bezapelacyjnie rządzili gracze Wybrzeża. Do szatni zawodnicy lidera rozgrywek zeszli prowadząc 18:8. Druga połowa była już tylko formalnością. Wybrzeże odniosło dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Z efektownej wygranej cieszyła się także Nielba Wągrowiec. Wicelider rozgrywek w pierwszej połowie męczył się nieco z bydgoskimi Akademikami, jednak po przerwie wypunktował beniaminka.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły pojedynki drużyn dysponujących zbliżonym potencjałem. Polski-Cukier Pomezania Malbork pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn. Zespół Igora Stankiewicza w pierwszej połowie wypracował pięciobramkowe prowadzenie, jednak po zmianie stron Wolsztyniak zdołał niemal zniwelować straty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze Pomezanii. Trwa niemoc szczypiornistów Realu Astromalu Leszno, którzy w piątym spotkaniu z rzędu nie zdołali odnieść zwycięstwa. Tym razem zespół Ryszarda Kmiecika musiał uznać wyższość Warmii Travelandu Olsztyn.

W Gdyni i Poznaniu o "cztery" punkty zagrały drużyny walczące o utrzymanie. Piłkarze ręczni MKS-u Poznań świetnie sobie radzą w pojedynkach z zespołami z dołu tabeli. Podobnie było w przypadku meczu z Kar-Do Spójnią Gdynia. Po dobrym kwadransie gdynian inicjatywę przejęli zawodnicy MKS-u, którzy wypracowali kilkubramkowe prowadzenie. Cenne punkty trafiły na konto beniaminka. Nie zawiódł także drugi poznański zespół - Grunwald, który pokonał przed własną publicznością Vetrex Sokoła Kościerzyna. Było to już trzecie z rzędu zwycięstwo Wojskowych, którzy powoli wychodzą na prostą.

Grupa A - 10. kolejka SMS ZPRP Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk 20:35 (8:18) Kar-Do-Spójnia Gdynia - MKS Poznań 24:27 (11:14) KU AZS UKW Bydgoszcz - MKS Nielba Wągrowiec 18:32 (9:14) MKS Real-Astromal Leszno - OKPR Warmia Traveland Olsztyn 28:30 (13:13) Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (15:13) WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8) KS Meble Wójcik Elbląg - AZS UW Warszawa - 24.11 godz. 16.00