Bundesliga: Lisy nowym liderem, 3 bramki i 5 asyst Jaszki

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Bartłomiej Jaszka zdobył trzy bramki, a Füchse Berlin pokonało na wyjeździe Bergischer HC 36:25 w jedynym wtorkowym meczu 16. kolejki DKB Handball Bundesligi. Lisy zostały nowym liderem tabeli.

Wyjazdowy mecz podopiecznych Dagura Sigurdssona na parkiet beniaminka z Bergischer miał być jedynym z najtrudniejszych w sezonie. Rywale Lisów dotychczas nadspodziewanie dobrze radzili sobie bowiem w najsilniejszej lidze świata, na rozkładzie mając już takie tuzy jak HSV Hamburg i SC Magdeburg. We wtorkowy wieczór berlińczycy byli jednak drużyną zdecydowanie lepszą, od początku meczu dyktując warunki gry i odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Füchse starcie rozpoczęły od solidnego uderzenia, za sprawą Konstantina Igropulo i szwedzkiego obrotowego Jespera Nielsena obejmując w 3. minucie prowadzenie 4:0. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła zespołowi trenera Sigurdssona na spokojną kontrolę wydarzeń na parkiecie i trzymanie rywali na dystans. Czterobramkowe prowadzenie berlińczyków utrzymywało się praktycznie przez całą pierwszą połowę - w 11. minucie Füchse wygrywało 7:3, w 20. minucie było 12:8, a do szatni ekipa ze stolicy Niemiec zeszła prowadząc 18:14.

Interesujesz się piłką ręczną? Mamy coś w sam raz dla Ciebie - Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Codzienna dawka informacji ze świata szczypiorniaka!

Tuż po wznowieniu gry Lisy rozstrzygnęły losy rywalizacji, w 39. minucie wygrywając już 23:16. Standardowo dobre zawody w bramce Füchse rozgrywał Silvio Heinevetter, w ofensywie zaś świetnie spisywali się Fredrik Petersen, Konstantin Igropulo i wspomniany Nielsen, którzy systematycznie powiększali przewagę swojego zespołu. Na osiem minut przed końcową syreną Iker Romero wyprowadził berlińczyków na dziesięciobramkowe prowadzenie (31:21), a ostatecznie Lisy zwyciężyły 36:25 zostając nowym liderem Bundesligi.

Sporą cegiełkę w dwunastym zwycięstwie drużyny ze stolicy Niemiec w ligowych rozgrywkach miał Bartłomiej Jaszka. Polak zdobył trzy bramki (3/6 - 50%), ponadto zapisując na swym koncie aż pięć asyst, jeden przechwyt i jeden wywalczony rzut karny. W obecnych rozgrywkach Jaszka zdobył już 51 bramek i zanotował 28 asyst.

26.11.2013 - wtorek: Bergischer HC - Füchse Berlin 25:36 (14:18) Najwięcej bramek: dla Bergischer - Alexander Oleze 8, Fabian Gutbrod 4; dla Füchse - Fredrik Petersen 6, Jesper Nielsen 5, Pavel Horak, Konstantin Igropulo, Fabian Wiede - po 4, Bartłomiej Jaszka 3.

Pozostałe mecze 16. kolejki: THW Kiel - TuS N-Lübbecke / 27.11.2013, godz. 20:15 VfL Gummersbach - TSV Hannover-Burgdorf / 27.11.2013, godz. 20:15 HBW Balingen-Weilstetten - SG Flensburg-Handewitt / 27.11.2013, godz. 20:15 HSG Wetzlar - TV Emsdetten / 29.11.2013, godz. 19:45 ThSV Eisenach - SC Magdeburg / 30.11.2013, godz. 14:30 HSV Hamburg - TBV Lemgo / 30.11.2013, godz. 19:00 MT Melsungen - Rhein-Neckar Löwen / 01.12.2013, godz. 15:00 GWD Minden - Frisch Auf! Göppingen / 01.12.2013, godz. 17:15