Puchar Polski: Vive, Wisła i Pogoń w ćwierćfinale

W środę zespoły rywalizujące w rozgrywkach Pucharu Polski rozegrały spotkania 1/8 finału. Awans do kolejnej rundy wywalczyły m.in. Vive Targi Kielce, Gaz-System Pogoń Szczecin i Orlen Wisła Płock.

Sławomir Bromboszcz

W Szczecinie spotkały się dwa zespoły, które z powodzeniem mogłyby rywalizować w turnieju finałowym Pucharu Polski. Piłkarze ręczni Górnika Zabrze, podobnie jak przed rokiem, z pucharowymi rozgrywkami pożegnali się już w 1/8 finału. W środę szczypiorniści Gaz-System Pogoń potwierdzili, że nie przypadkowo zajmują tak wysokie miejsce w ligowej klasyfikacji. Pierwsze 20 minut spotkania było wyrównane, zabrzanie prowadzili nawet 11:9. Do szatni to jednak Pogoń zeszła z zaliczką dwóch trafień. Po zmianie stron przewaga szczecinian była już zdecydowana, podopieczni Rafała Białego wypracowali bezpieczną zaliczkę bramkową i pewnie kontrolowali losy pojedynku. Pogoń pokonała Górnika 36:31.

W Piotrkowie Trybunalskim miejscowy Piotrkowianin wysoko zawiesił poprzeczkę faworyzowanym Azotom Puławy. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawali podopieczni Rafała Kuptela, którzy prowadzili różnicą dwóch bramek. Tuż przed przerwą puławianie zdołali jednak odrobić straty 17:17. Po zmianie stron to drużyna prowadzona przez Bogdana Kowalczyka przejęła inicjatywę i wypracowała dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Azoty wypunktowały rywala, wygrywając 38:32.

Kłopotów z wywalczeniem awansu do ćwierćfinału nie mieli dwaj główni faworyci rozgrywek Vive Targi Kielce i Orlen Wisła Płock. Podopieczni Bogdana Wenty pewnie pokonali w Zielonej Górze drugoligowych Akademików. Zespół Manolo Cadenasa, pomimo problemów kadrowych, nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Zagłębiem Lubin.

Puchar Polski - 1/8 finału
Gaz-System Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 36:31 (16:14)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KS Azoty Puławy 32:38 (17:17)
UKS Olimp Grodków - Meble Wójcik Elbląg 23:33 (12:16)
AZS UZ Zielona Góra - Vive Targi Kielce 21:38 (10:16)
Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 21:40 (11:21)
KPR Legionowo - Gwardia Opole 22:16 (12:10)
AZS Przemyśl - MMTS Kwidzyn - 12.01.14
PGE Stal Mielec - SPR Chrobry Głogów - 15.01.14

Wyniki wszystkich spotkań Puchatu Polski będzie można śledzić "na żywo" na łamach portalu SportoweFakty.pl RELACJE LIVE Z PIŁKI RĘCZNEJ - KLIKNIJ TUTAJ.