MŚ 2013: Wojna nerwów dla Dunek - relacja z meczu Dania - Niemcy

Szczypiornistki reprezentacji Danii pokonały Niemki 31:28 (17:17) i awansowały do półfinału Mistrzostw Świata 2013. Rywalkami drużyny Jana Pytlicka w meczu o finał będą Brazylijki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Duńskie zawodniczki starcie z południowymi sąsiadkami rozpoczęły znakomicie, już w 4. minucie wygrywając 3:0. Od pierwszych minut niezwykle aktywna była filigranowa Kristina Kristiansen, swoje trafienia dołożyły Maria Fisker oraz Mette Bjorholm Gravholt i po 18. minutach rywalizacji Dunki prowadziły 11:7. Zdenerwowany takim obrotem spraw selekcjoner niemieckiej reprezentacji Maik Nowak poprosił o przerwę na żądanie.

Niemiecki trener szybko zdołał odmienić grę swojego zespołu, zmieniając jednocześnie system gry w obronie swoich zawodniczek na 5:1. W bramce przebudziła się znakomita Clara Woltering, z drugiej linii bramkę Dunek bombardowała zaś Susann Muller i jeszcze przed przerwą za sprawą bramki Anny Loerper Niemki doprowadziły do remisu 17:17. Przy takim rezultacie obie siódemki zeszły do szatni.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Po zmianie stron natchnione fantastyczną grą Woltering Niemki poszły za ciosem i powoli zaczęły przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Nie do zatrzymania była Muller, kolejną bramkę dołożyła też Loerper i w 40. minucie to nasze zachodnie sąsiadki były o dwie bramki bliżej półfinału mistrzostw świata (22:20).

Dwubramkową przewagę Niemki utrzymywały do 50. minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 26:24. Dunki w ciągu pięciu kolejnych minut zdołały jednak wrócić do gry i nawet wyjść na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddały do końcowej syreny. Cztery razy w ciągu czterech minut do bramki rywalek trafiła skrzydłowa Trine Ostergaard Jensen, a wygraną Dunek przypieczętowały Fisker oraz Gravholt, ustalając wynik meczu na 31:28.

Dania - Niemcy 31:28 (17:17)

Dania: Greve, Poulsen - Schumacher, Kviesgaard, Thorsgaard 1, Fikser 4, Hansen 2, Dalby, Gravholt 4, Bonde, L. A. R. Jorgensen 2, Kristiansen 7, Norgaard 4, Jensen 6, Burgaard 1, S. Jorgensen.