Udany początek roku Vistalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

W spotkaniu inaugurującym 11. kolejkę PGNiG Superligi szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały przed własną publicznością Olimpię Beskid Nowy Sącz 24:19 (12:11).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wiara we własne możliwości, odwaga w podejmowaniu decyzji i solidna praca w ataku, jak i w defensywie mogą sprawić, że nie będzie to mecz do jednej bramki. Po cichu liczę na niespodziankę. Spodziewam się zaciętej walki na parkiecie - mówiła przed pierwszym gwizdkiem sobotniego spotkania opiekunka Olimpii-Beskid Nowy Sącz, Lucyna Zygmunt. Wspomniana zacięta walka toczona była na parkiecie w Gdyni wyłącznie w pierwszej połowie. Po zmianie stron rywalizację zdominowały gospodynie.

Wygrana wiceliderującym tabeli podopiecznym Jensa Steffensena nie przyszła jednak łatwo. Duński szkoleniowiec nie mógł skorzystać w sobotnie popołudnie z usług Ewy Andrzejewskiej i Jessici Quintino, na parkiecie nie zobaczyliśmy także Małgorzaty Gapskiej, Ines Khouildi oraz Loredany Matyki. Wspomniane osłabienia odbiły się poniekąd na grze gdyńskiej siódemki, która do szatni zeszła z zaledwie jednobramkową przewagą (12:11).

Po zmianie stron Vistal szybko odskoczył Małopolankom na dystans kilku trafień. W bramce kilkukrotnie z dobrej strony pokazała się Beata Kowalczyk, na kole nie do powstrzymania była Patrycja Kulwińska, a w drugiej linii spokojem imponowała doświadczona Iwona Niedźwiedź. W 35. minucie gdynianki wygrywały już 16:13, a pięć minut później powiększyły przewagę do pięciu bramek (19:14).

Ambitnie nowosądeczanki walczyły o zmianę rezultatu do końcowego gwizdka. Indywidualne zrywy Anny Maślanki i Joanny Gadziny nie zdały się jednak na wiele, bowiem do końcowego gwizdka utrzymywała się cztero- lub pięciobramkowa przewaga gospodyń. Vistal zwyciężył ostatecznie 24:19 i co najmniej do niedzielnego meczu MKS-u Selgros Lublin awansował na fotel lidera tabeli PGNiG Superligi.

Vistal Gdynia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:19 (12:11)

Vistal: Kowalczyk - Kulwińska 6, Niedźwiedź 6, Janiszewska 4, Galińska 3, Kalska 3, Zych 2, Białek, Kozłowska, Pawłowska.